Interesujesz się programowaniem? Sprawdź jaki zawód wybrać!. O czym warto wiedzieć?

Rozwój technologi zmienia nasze życie nie do poznania. Prawie każdy aspekt naszego działania naznaczony jest informatyzacją. Oprogramowanie jest niemal wszędzie począwszy od telefonów, automatów po lodówki oraz zegarki. Wraz ze wzrostem technologizacji aspektów naszego życia rośnie popyt na twórców oprogramowania, którzy piszą złożone systemy oraz aplikacje.

Szacuje się, że dzisiaj na rynku mamy niedostatek około 50 tysięcy programistów i specjalistów IT, od testerów po architektów aplikacji.

Interesuje Cię zamieszczony w tym portalu artykuł? Kliknij więc dodatkowo ten link i zobacz więcej ciekawostek (https://www.bscav.eu/oferta/oswietlenie/) na opisywany problem.

Ażeby sprawdzić jak duży jest to problem wystarczy wyszukać w Internecie hasła jak chociażby: “programista – (http://kaemmerer.pl) net Wrocław” czy też “java specjalista Warszawa” bądź “specjalista iOS”. Warto sprawdzić: programita net we Wrocławiu. Naszym oczom ukaże się ogromna liczbę ofert pracy, jakie ciągle pojawiają się na portalach. Nie dziwi więc fakt, że firmy prześcigają się w metodach przyciągania zdolnych specjalistów do swoich projektów. Nadrzędnym zainteresowaniem cieszą się programiści – specjaliści które opanowały w dobry stopniu języki takie jak Java czy też poprzez programistów rozumiejących zawiłości Pythona aż po Android oraz iOS.

programista w pracy

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Aby przekonać się jak wielkie jest zapotrzebowanie wystarczy sprawdzić którykolwiek z portali z pracą z sektora IT. Gdy rozmyślamy o rozpoczęciu nauki programowania warto (oprócz zrobienia rozeznania, jaki język programowania jest relatywnie łatwy w nauce) sprawdzić, jak kształtują się płace dla programistów z konkretnej technologii. Niezwykle ważnym aspektem jest również to, czy konkretna technologia jest rozwojowa oraz czy będzie używana w dalszym czasie.

Warto oddać się temu językowi wytwarzania aplikacji, jaki w bliższym bądź dalszym czasie nie zostanie okrzyknięty za przestarzały i przestanie być gdziekolwiek używany. Takim perspektywicznym językiem, który warto wziąć pod uwagę jest na z całą pewnością a więc język opracowany przez korporację Microsoft i działający głównie w platformie Windows.

Aby przekonać się jakim zainteresowaniem cieszy te rozwiązanie można wpisać w Google: “programista net Wrocław” (sprawdź), a wyświetli nam się duża liczba rezultatów z ofertami pracy. Oczywiście, deweloper oprogramowania jest w stanie pracować z niemal każdego miejsca gdzie jest dostęp do Internetu i jest to absolutny atut tej profesji. Jednak znakomita większość ofert pracy pochodzi właśnie z wielkich ośrodków jak Wrocław bądź też Warszawa i, w których mieści się spora ilość technologicznych przedsiębiorstw.