Zaangażowanie niani dla malucha

W obecnych czasach niewiele pań może sobie pozwolić na to, ażeby pozostać z dzieckiem w domu po urlopie macierzyńskim. Nie idzie tutaj nawet o wyższy standard życia, a o zwyczajne przetrwanie.

telebim

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Większa część młodych osób nabywa lokal mieszkalny na kredyt. Spłacanie pożyczek łączy się z wielkim wydatkiem, z tej przyczyny młodzi rodziciele muszą pracować oboje, by zaradzić tym trudom.
Podjęcie decyzji o powrocie do pracy łączy się z problemem co zrobić z maluchem. Niezwykle często się zdarza, że dziadkowie nadal pracują i nie zdołają, lub nie chcą zająć się wnukiem. W tej sytuacji pozostaje żłobek, ewentualnie opiekunka. W żłobku latorośl szybciej uczy się współżycia w grupie, dzielenia się i oczekiwania na swą kolej.

Zaciekawił Cię nasz post? Zatem kliknij w link do serwisu klawiatury foliowe i rozkoszuj się kolejnymi newsami. W razie jakichkolwiek wątpliwości – odezwij się do nas.

Błyskawicznie uczy się niezależności, korzystania z nocnika, obsługiwania się sztućcami i wyrażania swoich potrzeb. Przebywanie malucha w żłobku uczy go kontaktów z równolatkami. Może się natomiast zdarzyć, że pociecha ciężko zniesie rozstanie z mamą i zacznie częściej chorować. Zaangażowanie niani nie naraża dziecka na stres jakim jest przystosowanie w żłobku, czy przedszkolu, aczkolwiek łączy się z większym wydatkiem. Dobór dobrej opiekunki to dla opiekunów duża odpowiedzialność, przecież tu idzie o zabezpieczenie kochanej, bezsilnej osoby. Dobrze jest, jeżeli będzie to osoba z polecenia.

Jeśli dobrze sprawdziła się u znajomych, jest wyższe prawdopodobieństwo, że porządnie zajmie się naszym maluchem. Zaangażowanie odpowiedniej niani przynosi sposobność ustalenia z nią planu wychowawczego, który będzie urzeczywistniała z dzieckiem.