Czemu oznaczenie hotelu jest tak istotne? O jakich sprawach warto w tej kwestii pamiętać?

Każdy hotel powinien być oznaczony specjalistycznymi znakami, by łatwiej było się w nim odnaleźć. To miejsce, w jakim przebywają goście, najczęściej przez krótki czas, dlatego też niezbędne jest, żeby każdy był w stanie się w nim poczuć jak najbardziej swobodnie.

Wyobraźmy sobie, gdyby nie było tego typu pomocy, to wtedy w razie jakiegoś nagłego wydarzenia (na przykład pożaru) nie zdawalibyśmy sobie sprawy, co mamy robić. Na szczęście regulują to przepisy, więc nie musimy się obawiać, iż takie coś będzie miało miejsce.
Każdy z hoteli, czy to tańszy czy droższy, gdyż pięciogwiazdkowy musi zapewnić swoim gościom orientację w tym nowym miejscu. Jak wiadomo w rzeczywiście niedrogich hotelach, które w sumie określa się jako pensjonaty czy kwatery prywatne nie w każdej sytuacji tak to wygląda, jednak i tak w tej sytuacji zawsze wszystko jest zależne od właścicieli – gdyż jak coś się wydarzy, to przecież tylko oni będą odpowiedzialni za ewentualne niedopatrzenia.

Nie powinniśmy więc tego lekceważyć, a oznakowanie hotelu jest tu konieczne. Nie trzeba też na każdej ścianie zawieszać tabliczek, ponieważ to nie o to tu zawsze chodzi, po prostu robimy to tam, gdzie jest to niezbędne, czyli wspomniane we wcześniejszym fragmencie oznaczenie (malowanie linii na hali) na wypadek pożaru. Musi być wytyczona droga ewakuacyjna pożarowa, dzięki jakiej przetrwa jak najwięcej osób.
klient

Autor: Cancillería del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto inne ważne oznaczenia to te związane z newralgicznymi miejscami, takimi jak niewidoczne schody, progi, przez które łatwo upaść czy zbyt niski sufIT, w jaki możemy się uderzyć.

To tylko najbardziej popularne, lecz jest tego więcej, a najwięcej jest zależne od tego, w jakiego typu budynku jest hotel – w nowym, jaki został zaprojektowany tak, by było jak najmniej takich miejsc, czy zaadoptowany został stary, który ma swoje słabsze miejsca, jakich nie dało się zmienić.