Jakie zdolności powinna posiadać osoba pracująca na stanowisku kontrolera finansowego?

Ogólnie wiadomo, że aby móc podejmować (nierzadko bardzo poważne) postanowienia, konieczne jest posiadanie znacznej liczby dokładnych informacji. W przypadku wielu korporacji, osobą odpowiedzialną za ich gromadzenie jest specjalista, jaki pracuje na etacie, o którym będzie mowa.
Profesjonalista, jaki pracuje na takim etacie powinien ukończyć wyższe studia ekonomiczne (najlepiej o profilu finansowym oraz controllingu).

Pretendent na to stanowisko musi naturalnie umieć biegle obsługiwać programy biurowe, a w szczególności arkusze kalkulacyjne. Powinna również mieć bardzo rozwinięte umiejętności dotyczące analizowania oraz umiejętność projektowania i organizacji własnej pracy. Wymagana jest także doskonała znajomość języka angielskiego, tak w mowie, jak i w piśmie.

Czy opisywany wątek Cię fascynuje? Jeśli chcesz zdobyć uzupełniające dane dotyczące tego problemu, to odwiedź proponowany link (https://przereklamowani.pl/reklama-zewnetrzna-slupsk).

Bardzo chętnie oceniane byłoby doświadczenie w pracy na analogicznym etacie i znajomość wykorzystywanych w tego typu dziedzinie rozwiązań programistycznych.

Pokój

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Do zadań osoby chętnej na stanowisko kontroler finansowy należeć mogą między innymi: przygotowanie, analizowanie, kontrola forecastów, a także analiza odchyleń dotyczących kosztów i zysków spółki. Odmiennym zadaniem może być analizowanie rentowności przychodów i kosztów czy też przygotowywanie miesięcznych raportów. Konieczne jest również regularne wykonywanie ocen efektywności inwestycji i analizy nieprawidłowości.

W zamian za świadczoną pracę, kandydat może mieć nadzieję między innymi na bogaty pakiet usług socjalnych i imponujące możliwości rozwoju zawodowego (z awansowaniem na kierownicze stanowisko włącznie).