Młode mamy często narzekają, iż macierzyństwo eliminuje je z życia zawodowego

Na pewno w tym pierwszym momencie po urodzeniu dziecka jest możliwe się z tym stwierdzeniem zgodzić, lecz to zupełnie nie znaczy, że kobiety na ładnych parę lat muszą zrezygnować z pracy.

biura

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
To prawda, bardzo wiele młodych mam uskarża się, iż nie może zarabiać, bo opieka nad maluchem całkowicie je pochłania, lecz to jest tylko takie usprawiedliwienie.

Interesują Cię przeróżnego typu inne wiadomości (https://toc.org.pl/co-to-jest-teoria-ograniczen/)? Dobrze się składa, ponieważ masz wybór, by wejść na nową stronę i tam wgryźć się w szczegółowe posty.

Młode kobiety zamiast poszukiwać kreatywnych rozwiązań takiej sytuacji, wolą chyba narzekać . Wcale przecież tak nie musi pozostać, iż zamkną się w domu jedynie z maluchem. Jeżeli by tak dokładnie poszukać, to możliwości na podjęcie jakieś pracy, nawet w okrojonym wymiarze znajdzie się na pewno wiele.Twoje dziecko potrzebuje Cię za dnia, lecz w nocy na kilka godzin byłabyś w stanie wymknąć do pracy. Gdzie? Można chociażby sprzątać biura – takie wyjście stosuje bardzo dużo mam. Oczywiście praca nocą nie każdemu odpowiada, ale w takim momencie trzeba się właśnie gruntownie zastanowić, czy chcemy iść do pracy po to, by odpocząć od malucha, czy zwyczajnie pragniemy zarabiać. Sprzątając biura jest możliwe nieźle dorobić, ale trzeba również liczyć się z tym, że w dzień też nas czeka jeszcze opieka nad dzieckiem. Pomyśl zatem, czy jesteś przygotowana droga mamo na takie poświęcenie. Zrobisz jak uznasz za stosowne, lecz popatrz również czasami na siebie. Możesz mieć ochotę uciec do pracy od malucha i nie trzeba mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Zapamiętaj, że jeżeli Ty będziesz zadowolona, Twoje dziecko także.

Powinno się napomknąć, że takie wyjście do ludzi daje młodej mamie ogromnie dużo korzyści. Wracasz zmęczona i niewyspana – to prawda, ale gdzieś po drodze nabierasz energii, a to bywa najistotniejsze. Lepsza pracująca mama aniżeli cały czas niezadowolona.