Pity rozliczane za ratunkiem komputera – onilne, czy też z programu?

Co to jest „PIT” bardzo dobrze wie dosłownie każdy podatnik. I każdy z nich doskonale wie, że powinien uzupełnić go każdego mijanego roku. Od pewnego okresu czasu powstała bardzo użyteczna rzecz powiązana z PIT-ami, a więc możność uzupełnienia ich wraz z pomocą wniosku typu online lub ze ściągniętego na komputer programu, dzięki któremu to – po połączeniu z internetem – możemy bezpośrednio przesłać uzupełnioną deklarację do swojego Urzędu Skarbowego.

projekt

Autor: Porsche
pity online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Deklaracje rodzaju PIT to istna zmora praktycznie każdego dorosłego człowieka. Nie jest istotne, czy dzięki uzupełnieniu go zyskamy, czy stracimy pieniądze – tak czy owak jesteśmy zmuszeni go uzupełnić, a wielu spośród nas po prostu tej sztuki nie potrafi. Jednym z wyjść bywa przejść się do jakiejś osoba, która się na tym zna – może to być specjalista lub jakiś znajomy, dla którego nie są obce „tajniki” uzupełnienia owej deklaracji. Innym rozwiązaniem jednak – i to godnym polecenia – jest uzupełnienie druku onilne lub z pomocą programu komputerowego, który jest uaktualniany dosłownie każdego roku. Pity online to doskonałe rozwiązanie, gdy jesteśmy z komputerem „za pan brat” i często przesiadujemy w sieci.

Dla tych z nas, którzy to jednak mimo tego czasu za bardzo nie posiadają, dobre bywają programy z deklaracjami rodzaju PIT, które na dodatek są doskonałe, kiedy posiadamy kilka PIT-ów, które to przychodzą w nieregularnym odstępie czasu – w takich wypadkach mamy możliwość stopniowo wdrażać informacje do konkretnych formularzy, a na końcu – kiedy już wszystko uzupełnimy – po podaniu najpotrzebniejszych danych najzwyczajniej wysyłamy wniosek (zobacz wniosek o pożyczkę 5000) (poprzez program) no i czekamy na zwrócenie podatku (o ile oczywiście taki ma być).