Przybywa ofert pracy. Dowiedz się, w których specjalizacjach najwięcej

Niektórzy będą mieć większy niż inni kłopot ze znalezieniem zatrudnienia, bo na ich wyuczony zawód nie ma obecnie popytu. Bywają również takie profesje, jakich przedstawiciele będą wchłonięci poprzez rynek pracy nieomalże „w każdej ilości”.

kierownik zmiany

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzamy w powiatowych urzędach pracy, kto liczyć może na propozycję zaangażowania, zaś komu ciężko będzie odnaleźć tam coś dla siebie.
Zawód nadwyżkowy to ten, na który występuje na rynku pracy niższe zapotrzebowanie niż wynosi ilość jednostek, które wypatrują w nim zatrudnienia. W ubiegłym roku najsporzej, dlatego że aż dla 141 tys. jednostek, które oświadczały, że posiadają kwalifikacje sprzedawcy, nie było propozycji zatrudnienia. Drugim w kolejności zawodem nadwyżkowym był ślusarz, natomiast trzecim ekonomista. Zatrudnienia bezskutecznie szukało też wielu kamieniarzy, techników mechaników, kucharzy i krawców.
Przyjaciele

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Przez deficytowy zawód rozumie się taki, na który występuje na rynku pracy większe zapotrzebowanie aniżeli wynosi liczba osób szukająca pracy w owym fachu.

Intryguje Cię, co to są moje źródła (https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html)? Jeśli tak, to trzeba kliknąć w poniższy link i tam przeczytasz dużo interesujących treści z tej dziedziny.

Na rynku pracy w najwyższym stopniu poszukiwani byli w minionym roku robotnicy gospodarczy, pracownicy biurowi a także telemarketerzy. Jest także wiele propozycji pracy na produkcji, często poszukiwany bywa kierownik zmiany. Na lokalnych rynkach pracy od dłuższego okresu trzyma się dominacja zawodów tak zwanych „nadwyżkowych” nad „deficytowymi”.

Świadomość tego, na jakie zawody jest teraz zapotrzebowanie, jest więc niezwykle ważna. Wiedza o tym, w którym kierunku się rozwijać lub przekwalifikować, może ułatwić szukanie zatrudnienia lub znalezienie dla siebie tak zwanej niszy.