Jak sprawić, żeby związek był cudowny? Co jest najważniejsze w związku? Wyjaśniamy w naszym artykule.

Co możemy zrobić, żeby polepszyć nasze wzajemne relacje w związku, kiedy pojawia się problem i nie możemy się w ogóle odnaleźć we wspólnych relacjach? Co możemy zrobić, gdy odczuwamy, iż czas, kiedy dogadywaliśmy się z naszym partnerem już dawno przeminął i nie potrafimy nawet chwili czasu spędzić razem, ponieważ zaraz rozpoczyna się sprzeczka?

komunikacja

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
spotkanie
Odpowiedź wydaje się być łatwiejsza niż nam się wydaje, ponieważ dość często nie pamiętamy, iż obumieranie w naszych wzajemnych relacjach bliskości jak również wspólnych czułości, doprowadzi do zanikania uczucia w związku. A gdy dołączymy do tego fakt, iż nie mamy chwili na pogawędkę albo odpowiadamy naszej bliskiej osobie, że nie chce nam się teraz porozmawiać, to trzeba uważać, gdyż przez to sami zaczynamy tworzyć problemy w związku. Jednakże łatwo możemy samodzielnie zobaczyć, że w naszej relacji znika wówczas jeden, może nawet najistotniejszy czynnik , który podtrzymuje nasze relacje i budujący wieź – rozmowa. Odpowiednia i prawidłowa komunikacja (odkryj stronę) jest odpowiedzią na ten problem. Oczywiście moglibyśmy się usprawiedliwiać, że przecież długo pracujemy, utrzymujemy naszą rodzinę i gdy wracamy do domu, to chcielibyśmy się wyciszyć i mieć spokój. Nie pamiętamy przy tym, że właśnie chwile spędzone na pogawędce z dziećmi czy na rozmowie z żoną, kiedy wspólnie popijamy filiżankę kawy, okaże się tym wyczekiwanym wytchnieniem, które da nam więcej niż godziny, jakie spędzimy leżąc?na leżeniu na kanapie. W końcu z jakiegoś określonego powodu jesteśmy z tą osobą, coś nas do niej przyciąga.

mieszkanie

Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że niekiedy czuła i uczciwa rozmowa może przynieść więcej zalet niż największy bukiet kwiatów i wspaniałe prezenty.

Choć rzecz jasna nie zapominajmy, że połączenie owych trzech elementów może dać nadspodziewane efekty. Powinniśmy cały czas mieć na uwadze to, że to nasza najukochańsza osoba, z którą planujemy spędzić całe życie.