Zadbaj o swój rozwój i pozycję pośród szukających pracy

Mawia się, że na wszystko trzeba mieć potwierdzenie. To prawda, bo bardzo często pracodawcy nie chcą wybierać osób, które deklarowanego doświadczenia nie mają jak poświadczyć żadnymi certyfikatami czy dyplomami.

szkolenia

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często wiążę się to z profilem przedsiębiorstwa, który zakłada konieczność uzyskania konkretnego wykształcenia wśród pracowników.
Rzecz jasna gdy kandydat na pracownika robi wrażenie na kimś, kto zajmuje rekrutacją, to od takich reguł można pozyskać odstępstwo. Często w firmach prowadzi się bowiem szkolenia, podczas których szybko i w prosty sposób można uzupełnić ewentualne braki. Niektóre z nich są projektowane typowo pod firmę. Nie wiążę się to z uzyskaniem respektowanych u innych pracodawców dokumentów, lecz są też takie, dzięki którym można otrzymać stosowny certyfikat certyfikat ce jak uzyskać potwierdzający konkretne uprawnienia. Na kursy i szkolenia warto chodzić też we własnym zakresie, bo im więcej mamy do zaoferowania pracodawcy, tym większa szansa, że będzie nas chciał w swojej firmie. Rozważnym podejściem jest wybieranie umiejętności, które w pewien sposób się łączą, lecz mimo to nie są takie same, bo w tak prosty sposób można po pierwsze – zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, a po drugie – poszerzyć swoje pole poszukiwań zatrudnienia.

Pragniemy przekazać Ci kolejny wpis na analogiczny temat. Mamy nadzieję, że sprostamy Twoim oczekiwaniom. Wejdź w link – tam czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Im więcej mamy do zaoferowania, tym łatwiej coś znaleźć, bo możemy przebierać w wielu dziedzinach, a nie wyłącznie w jednej, wyuczonej od lat. Specjaliści rzecz jasna także są potrzebni, lecz dzisiaj stawia się bardziej na interdyscyplinarność, która jest kluczowa w rekrutacji.

Chcąc uzyskać etat w konkretnej firmie musimy przygotować się na to, że prawdopodobnie będziemy wykonywać różne zadania – nie jedynie te, które przypisuje się bezpośrednio do naszej posady. Z tego powodu rekruterzy często poszukują osób wszechstronnych, które poradzą sobie z różnorodnymi zadaniami. Dlaczego nie mamy to być właśnie my?