Dla każdego dorosłego człowieka istotne jest, aby czuć się pożytecznym oraz spełnionym – takie uczucie zapewnia wykonywana profesja

W dzisiejszych czasach posiadamy już sporą wiedzę na temat tego, jak niszcząco wpływa na człowieka długi brak zajęcia.
Lekarze i socjolodzy od jakiegoś czasu już twierdzą, że dorosły człowiek nie powinien zbyt długo pozostawać bez zajęcia, ponieważ przestaje czuć się wówczas składową społeczeństwa.

lokata

Autor: Wawel Service
Zaczyna popadać w zniechęcenie i nawet depresję. Po pewnym czasie czuje się coraz bardziej bezużyteczny. Jest mu także coraz trudniej wyobrazić sobie powrót na rynek pracy. Ludzie, którzy pozostają przez zbyt długi okres na zasiłku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kilometrowka-dla-celow-vat-wzor-z-omowieniem) staczają się często na margines społeczeństwa. I nie chodzi wyłącznie o kwestie finansowe, ale także o poczucie przynależności do jakiejś grupy. Z tego powodu posiadanie pracy jest tak ważne. Istotniejsze najczęściej dla panów, aniżeli dla pań. Pomimo tego, że jest XXI wiek i równouprawnienie, to wciąż panie częściej umieją odszukać swe szczęście w wychowaniu potomstwa oraz trosce o dom. Niektórym daje to pełne spełnienie. Jednak mężczyźni są inni. Im praca potrzebna jest, żeby udowodnić swą wartość. Oni zwykle źle czują się z tym, że muszą ślęczeć w domu. Jeśli stracą posadę i nie mogą zapewnić byt najbliższym, to często bardzo źle wpływa to na ich samoocenę. Czują się najnormalniej w świecie bezużyteczni.

Wówczas mogą zaistnieć kłopoty z pijaństwem lub regularne kłótnie w domu. Dlatego tak ważne jest, żeby osoby bez pracy posyłać na różnego typu szkolenia, które pozwolą im znaleźć nową szansę.