Metody na wyegzekwowanie waszych pieniędzy

Prowadzenie przedsiębiorstwa prócz zysków wiąże się czasem ze problemami. Jednak według obowiązującego prawa istnieją najróżniejsze sposoby na ściąganie należności od zalegających kontrahentów.
Gdy przykładowo masz sieć usługową i posiadasz spisaną umowę z kontrahentem, dla jakiego prowadzisz usługi, przykładowo kurierskie i raptem, ten interesant od dwóch miesięcy nie płaci faktur.

Stajesz się więc wtedy posiadaczem wierzytelności.

Sądzisz, że ten post jest interesujący, ale chcesz więcej wiadomości. Nie czekaj – wejdź w poniższy link i kliknij po źródło.

A wierzytelność, to prawo do odzyskania nieoddanych pieniędzy.

Niestety zwykle proces odzyskiwania zaległych środków jest rozwlekły i ciężki, ale trzeba stwierdzić, iż prawo zapewnia wierzycielowi duży pakiet sposobów upominania się o twoje wierzytelności.
wierzytelności

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw powinieneś próbować zamknąć sytuację pojednawczo, namawiając zadłużonego, do własnowolnej zapłaty spóźnionych należności. Jeśli nie odniesiesz rezultatów, masz prawo do wezwania egzekutora i dochodzenia sądowo-egzekucyjnego.
Jeśli jednak ta firma nie oddaje ci pieniędzy przez długi termin, a twoje akcje nie mają efektów, masz szansę wyprzedać twoje wierzytelności drugiej i profesjonalnej firmie windykacyjnej, która ma duże doświadczenie i wyćwiczone metody na odbieranie należności od zalegającego. Związane jest to z kosztami, więc warto wcześniej pomyśleć, czy to będzie dla nas dobre.

Najczęściej pozostawienie windykacji fachowej firmie bywa skutecznym rozwiązaniem i reansumując, wcale nie tak drogim, bo próbując samodzielnie masz czasem znaczniejsze koszty.