Z jakiego powodu powinniśmy zlecić prowadzenie księgowości biuru księgowemu?

Możesz oczywiście samodzielnie prowadzić księgowość własnej firmy. W trochę ogromniejszych podmiotach często sensowne jest zaangażowanie księgowej .
Jednak prowadzenie księgowości przez zewnętrzne biuro księgowe ma kilka co najmniej zalet.

Księgowy – pracownik zawsze może się nam rozchorować. Może też odejść zostawiając nas z „zabałaganioną” księgowością.

Biuro rachunkowe zaś (pomijając te najmniejsze) nie miewa raczej takowych przestojów a także (teoretycznie) zawsze w robocze dni powinno nas przyjąć. Tematy pracownicze, choroby i urlopy księgowego nas wtedy nie obchodzą, gdyż mamy umowę z firmą, w której zawsze znaleźć się powinna osoba kompetentna świadcząca nam usługi księgowe.
Reklama

Autor: Kyuyoung Do
Źródło: http://www.flickr.com
prezent

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Praktyka dowodzi, iż najczęściej taniej jest zawrzeć umowę z biurem księgowym aniżeli zaangażować na umowę o pracę rachunkowego. Prócz zwyczajnych wydatków pracowniczych odpadną nam również np. koszty literatury podatkowo-finansowej, kursów itp.. Oczywiście powinniśmy również wziąć pod uwagę fakt, że zatrudnienie księgowej na miejscu w firmie wiąże się również z niezbędnością wyekwipowania owego stanowiska pracy w rynsztunek komputerowy oraz oprogramowanie. Dla profesjonalnej księgowej (porównaj ofertę na usługi księgowe warszawa mokotów) OCR faktury nie są żadną enigmą.

Na niniejszej stronie jest sporo użytecznych wiadomości, ale prędko zobacz też inne szczegółowe informacje szkolenie sprzedaży. One również są bez wątpienia godne uwagi.

Oprócz prowadzenia księgowości potrzebujemy niekiedy innych usług z zakresu rachunkowości, bądź podatków.

W takich spółkach co jakiś okres trzeba znaleźć biegłego inspektora do zbadania sprawozdania finansowego, czasem musimy otrzymać opinię prawną, interpretację podatkową, czy może zmierzyć się z kontrolą podatkową, albo skarbową.