Co jak długi czas mogłyby być powtarzane szkolenia BHP i do czego muszą one przygotowywać członków personelu?

Każdy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom szkolenia, na którym poznają oni problemy powiązane z zachowaniem między innymi bezpieczeństwa na ich stanowiskach.

czerwony tir na parkingu

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od ich typu, takie przeszkolenia mogłyby mieć charakter cykliczny. Forma, w której mogą być one przeprowadzane jest zależna w dużej mierze od konkretnego pracodawcy i typu samej pracy.
Przykładowo tzw. praca zdalna powoduje, że takie szkolenia – skorzystaj z promocji na szkolenia kat a1 Grójec-> www.manewr.eu/kursy-prawa-jazdy/szkolenia-kategorii-am-a1-a2/ – BHP mogą odbywać się przez internet czy też to w postaci kierowanej przez komunikator konsultacji czy też jedynie przesłania właściwych materiałów szkoleniowych. W wypadku tradycyjnej postaci pracy, takie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczenia PPOŻ mogłyby być powtarzane nawet co rok. Przepisy nie określają w szczegółach przedziału szkoleń, jakie powinny odbyć osoby wyznaczone w firmie do udzielania pierwszej| pomocy oraz wykonywania działań z zakresu zwalczania pożarów i ewakuacji członków personelu. Dlatego też przyjmuje się, że przeszkolenia kierunkowe dla tego typu członków personelu będą wystarczające w zakresie pierwszej| pomocy przedlekarskiej.
szkolenia bhp

Autor: Liz Lux
Źródło: http://www.flickr.com
Księgowość

Autor: KAMEERU
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest to, że pracownicy, jacy zostali oddelegowani do wykonywania czynności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji nie muszą mieć w tym zakresie specjalnych kwalifikacji. Powinni natomiast mieć skończone szkolenie BHP zgodnie z przepisami Ministra Pracy. Swoiste znaczenie szkolenia (polecamy szkolenie dla handlowców) posiadają w przypadku osób, jakie powinny pracować na dużej wysokości.

Ponadto uczestnik takiego szkolenia powinien po jego ukończeniu otrzymać zaświadczenie jego odbycia. Musi to być zapisane w aktach członka personelu. Firmy, jakie prowadzą szkolenia BHP dostosowują terminy do potrzeb każdego odbiorcy.