Jeśli mamy szansę zrobienia dobrego uczynku, warto ją wykorzystać.

Powyższa opcja istnieje chociażby w przypadku przekazania 1% podatku podczas składania corocznej deklaracji podatkowej
Wszyscy, którzy pracują lub uzyskują dochody z innych źródeł, które podlegają opodatkowaniu, muszą do końca kwietnia rozliczyć pit 2016/2017.

Warto podkreślić, że jest to obowiązek, ale z drugiej strony to także możliwość wsparcia różnych organizacji charytatywnych, jeśli skorzystamy z możliwości przekazania 1% podatku.
Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych może nam się wydawać drobnostką, jednak dla samych organizacji w rzeczywistości, jest to faktycznie bardzo duże wsparcie.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w ofercie? To naturalnie zbliżona tematyka, zatem bez wątpliwości też bardzo Cię zaciekawi!

Oczywiście to podatnicy decydują, jaką organizację chcą wspomóc. Do wskazania danej organizacji niezbędne jest posiadanie informacji, jaki jest jej KRS, a więc na przykład 0000270809 jeżeli chcielibyśmy wesprzeć fundację pomagającą osobom niepełnosprawnym. Na podanie takiej informacji jest oczywiście wyznaczone miejsce w deklaracji podatkowej, bez względu czy rozliczamy pit 37, czy inny.

pit 37

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku przekazania 1% wartości podatku trzeba pamiętać, że jak najbardziej nie jest to krok obowiązkowy, a także, że 1% to wartość maksymalna, którą można przeznaczyć rozliczając pit. Jeśli nie skorzystamy z możliwości przekazania 1% na organizację prospołeczną, kwota zostanie przekazana oczywiście automatycznie na rzecz Skarbu Państwa.

Zastanówmy się czy nie znamy konkretnej organizacji, którą chcielibyśmy wspomóc albo po prostu przeanalizujmy, jaki obszar działań chcielibyśmy wspierać. Może być to bowiem równie dobrze organizacja pozarządowa, która wspiera chorych, jak i promująca sport, czy edukację.