W jaki sposób zmniejszyć swoje rachunki za energię gazową czyli plusy i minusy zmienienia dostarczyciela gazu.

Jednym z trzech głównych mediów, które podłącza się do większości mieszkań oraz domów, jest gaz. Wprawdzie coraz więcej domowych gospodarstw zaczyna z niego rezygnować, korzystając tylko z wody i prądu, ale nadal większość rodzin z niego korzysta. Do niedawna jeszcze wszyscy którzy korzystali z tego medium musieli przyjąć warunki, które ustaliło PGNiG, jednak od kilku lat konsumenci mają możliwość związania się ze swoim dostawcą.

gas

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście wybrana firma musi mieć podpisaną umowę na dystrybucję gazu, lecz jest to całkowicie niezależny podmiot, który sam ustala cenniki i reguły dostarczania. Często cenniki są zróżnicowane na pory dnia, i w takich przypadkach dla pewnych ludzi zmiana może być bardzo opłacalna, choć generalnie ceny dla większości klientów wyglądają na podobnym poziomie (zobacz przykłady).

Czy interesuje Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis (http://transcom-system.com.pl/pl/produkty/szafkibasenowe), a odnajdziesz tam mnóstwo nadzwyczajnych informacji, które pochłoną Cię bez reszty.

Sama zmiana sprzedawcy gazu to nie jest trudna procedura, gdyż starczy wypowiedzieć dotychczasową umowę i zawrzeć nową z nową firmą. Taka zamiana jest całkowicie bezpłatna, nie będzie się ponosić za to dodatkowych kosztów, a dodatkowo nie powoduje przerwy w dostarczaniu gazu lub konieczności modyfikowania instalacji w domu.

W praktyce, żeby zamienić dostawcę gazu, najlepiej będzie upoważnić nowego sprzedawcę do wystąpienia w naszym imieniu. Wówczas wszystkimi sprawami już on się zajmie, czyli zerwie umowę z dotychczasowym i wpłaci kaucję która zagwarantuje ciągłe dostawy. Same przenosiny trwają parę tygodni, i po upływie tego czasu rozliczenia będą już dokonywane z nową firmą. O ile rzecz jasna nowy sprzedawca będzie miał podpisaną kompleksową umowę na dostawy energii gazowej. W takim przypadku klient otrzyma tylko jedną umowę, i za faktyczne zużycie i za dystrybucję. Jeśli jednak taka umowa będzie obejmowała tylko usługę sprzedaży, to trzeba będzie płacić za dwie faktury . Mimo, że obecnie możliwości zmiany dostawcy są tak duże, to niewiele osób póki co się na to decyduje.

Poznaj adres tej podstrony (https://www.saleweselne.com/slaskie/) – specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nowe informacje na ten ciekawy temat. Kliknij w poniższy link – nie zwlekaj!

Jeżeli ktoś jest będzie zainteresowany, to powinien szczegółowo sprawdzić taryfy i być może uda mu się znaleźć taką, która mu obniży płatności. Natomiast jeżeli zmiana dostawcy nic nowego nie będzie wnosić, to trzeba się porządnie zastanowić, czy opłaca się w to angażować.