Zdobienie wigilijnego stołu i potrzebne dodatki

Świąteczny nastrój to nie jedynie to, co w sercu, niezmiernie istotne jest też to, jak przygotujemy nasz dom. Wszyscy wiemy, jak to jest zaraz przed Świętami, zabieramy się wielkie porządki. Nie jest łatwo, bo często trzeba chodzić do pracy i ciągle coś się brudzi. Ale w czasie świątecznych porządków, ogarniamy zwłaszcza te miejsca, które w ciągu roku rzadko są czyszczone. Po wielkim porządkowaniu przychodzi czas na ozdobienie domu. Skoro jest czysto, to chcielibyśmy, żeby jeszcze było odświętnie, czyli ślicznie. Ubieramy choinkę, do tego czasem zawieszamy ozdoby na drzwiach i oknach.

serwetki

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
A potem przychodzi czas na tworzenie wigilijnego stołu. Tu niezbędne będą serwetki bożonarodzeniowe. Część osób wybiera te serwetki, które po prostu są w domu, ale, żeby mieszkanie naprawdę świetnie się prezentowało trzeba dopracować każdy szczegół. A dzięki jakimś ciekawym serwetkom bożonarodzeniowym, stół wigilijny staje się jeszcze ładniejszy. Możemy również kupić stroik świąteczny na stół stoły ze stali nierdzewnej lub samemu go zrobić. Bo warto pamiętać, że nie tylko kupione w sklepie dodatki mogą wspaniale przyozdobić nasz wigilijny stół, ale też te zrobione naszą rękę. Więcej informacji na stronie:

Kompletna zastawa nie tylko od święta

Tak, na co dzień często zapominamy o tym, by celebrować chwilę. Stawiamy na stole do porannej kawy byle jaki kubek i pijemy jedynie połowę napoju. Kiedy po pracy siadamy zmęczeni i mamy ochotę na kieliszek wina, wybieramy ten, który w sumie jest do szampana, ale nie mamy ochoty szukać tego odpowiedniego. A rano zamiast w kubku dobrze byłoby zaparzyć sobie kawę w filiżance. Do obiadu napić się wina z eleganckiego kieliszka. Często przypominamy sobie o ładnych rzeczach, kiedy nadchodzą święta. Wiele rzeczy zostawiamy właśnie na święta.

To wspaniale, że mamy szacunek do tradycji i dbamy o to, by w okresie świątecznym nawet kieliszki do wina stały cudnie wypolerowane, ale może dobrze pomyśleć o tym, by zacząć celebrować zwykłe dni i dawać sobie powodu do uśmiechu każdego dnia, a nie jedynie od święta? Nie zapominajmy o tym, by, na co dzień korzystać z tego, co ładne. Porysowane talerzyki, czy niekompletne kieliszki powinniśmy wyrzucić. Po, co mają zagracać nam szafkę. Powinniśmy raczej pokazywać przedmioty, które cieszą oko. A świąteczny czas ozdobić naprawdę rzadkimi dodatkami: jemiołą, drzewkiem bożonarodzeniowym lub zajączkami z czekolady.