Agent od ubezpieczeń – a więc, kilkanaście słów o tym, co dobrze jest na jego temacik mieć pojęcie

Czym dokładnie jest ubezpieczenie, każdziutki z nas samych doskonale wie – jest to coś, co powinno dać nam gwarancję tego, że nam lub naszym najbliższym nic się nie stanie.

Ubezpieczenie jednak nie jest zmuszone być skoncentrowane tylko na personach – ubezpieczyć można w obecnych czasach praktycznie wszyściutko: różne środki transportu lądowego oraz powietrznego, mieszkania, czy też domy, a nawet i takie bardziej szczegółowe rzeczy, jak choćby konkretny wazonik, czy – jeśli mowa o ludzkości – jakąś część jego ciała, na przykład włoski. Kto jednak może nam dopomóc w pozyskaniu takiego ubezpieczenia? Po dowiadujesz się tej rzeczy z naszego artykułu!
konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
efekty

Autor: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Źródło: http://www.flickr.com
Kto naszym osobom ma możliwość dopomóc w pozyskaniu ubezpieczenia? Wiadomo, że agent ubezpieczeniowy, który jest kimś, kto jest wprowadzony w tak nazywany „rejestr agentów od ubezpieczeń” i który zarazem posiada tak zwaną „umowę agencyjną”, zawartą z konkretnym zakładem ubezpieczeń. Jakiego typu jednakże bywają zadanka takiego agenta? Otóż podstawowym bywa wiadomo zdobywanie klientów, zawieranie wraz z nimi umów z ramionka zakładu ubezpieczeń, uczestniczenie w ich administrowaniu i najzwyczajniej prowadzenie owych umów ubezpieczenia. Warto nie zapominać, iż agent ubezpieczeniowy również robi „gafy” – za nie jednakże odpowiada jego zakład ubezpieczeń, którego to ów agent jest częścią. Zdarza się również i tak, iż agent działa dla kilkunastu zakładów – wtedy przezywamy go „multiagentem”.

W tego rodzaju wypadkach to sam agent odpowiada za wyrządzone przez samego siebie szkody, chyba iż posiada umowę tak nazywaną „agencyjną w zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności typowo cywilnej”.