Jakim sposobem odzyskać podatek z UK?

Wbrew pozorom angielski taxman myli się nieomalże tak często jak polska skarbówka i zdarza się, iż chętnie zabiera nam nadto dużo podatku.
Co w tej sytuacji powinniśmy zrobić? Rzecz jasna wystąpić o zwrot podatku z Anglii.

Jeżeli dane – zapraszamy serdecznie – przesłane w zgłoszeniu są prawdziwe oraz urząd skarbowy zda sobie sprawę, iż popełnił pomyłkę jak też zabrał nam zbyt dużo pieniążków, wówczas na nasze konto szybko wpłynie nieprawnie pobrana kwota. Zdarza się, iż jest to kilkadziesiąt czy też paręset funtów, więc gra jest warta świeczki. O ile pragniemy odebrać nadpłacony podatek za przeszłe lata, trzeba sprawdzić ile pieniążków zarobiliśmy a także jak dużo podatku uiściliśmy. Dane owe zamieszczone są w formularzu P60, jakie odbieramy od pracodawcy po upływie każdego roku . Gdy zmienialiśmy pracę w przeciągu roku, to powinniśmy dostać od pracodawcy formularz P45 i uwzględnić dane (więcej na tej stronie) z niego przy wykonywaniu obliczeń.
egzamin

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Zaopatrzeni w tą wiedzę, wejdźmy na stronę HMRC, wbijamy informacje do kalkulatora . Na samej górze formularza zaznaczamy rok podatkowy, potem wpisujemy ogólną kwotę, którą wypracowaliśmy jak też sumę odprowadzonego podatku. Pozostałe rubryki tyczą się podatków z udziałów bankowych i lokat oraz innych odsetek, za które nie uiściliśmy podatku. Gdy nie znamy owych danych, niczego nie musimy wpisywać. Potem klikamy w link Calculate na dole strony po czym kalkulator pokaże czy należy nam się zwrot podatku czy też nie.

Obojętnie jak będzie wynik, powinniśmy kliknąć w następny odsyłacz „Show summary of calculation” po czym zapoznać się ze szczegółowymi informacjami. Jeśli jednakże należy nam się zwrot podatku, to warto od razu wydrukować owo zestawienie oraz dołączyć do korespondencji wysłanej do urzędu.