Co się dzieje z naszym mózgiem, jak mocno się zmyślamy. Ewidentnie, jak mówią badania, to nic niepokojącego

Czasami nasze myśli dryfują, gdzie sobie tylko zamarzą, a my nie mamy nad nimi żadnej kontroli. Nie warto w tych momentach starać się je wytresować, żeby się nas słuchały, ponieważ tak naprawdę nic tak nie osiągniemy. One mają do tego prawo i wykorzystują tę możliwość w najmniej oczekiwanym momencie.

więcej o nadzorach na tej stronie

Autor: DeaPeaJay
Źródło: flickr.com/photos/deapeajay/
Niekiedy zaskoczyć nas mogą zagadnienia, o jakich niespodziewanie myślimy. Jakieś pojęcia, które mówią nam niezbyt wiele, jak badanie (zobacz badanie satysfakcji klientów) zanieczyszczenia gruntu czy nadzór geotechniczny – Następnie mamy inne tematy, jak populacja Wyspy Samoa czy ustrój polityczny jakiegoś kraju, o którym nigdy nie słyszeliśmy, ale jego nazwa jakimś magicznym sposobem pojawiła się w naszej głowie. Czy to dziwne?

Zależy, jak podejdziemy do tej tematyki, bo gdyby tak się zanurzyć w wiele pojęć to tak rzeczywiście całe życie może się wydawać dziwne. Nie warto więc podążać tą drogą, bo nigdzie nią nie dojdziemy. Korzystniej zastanowić się nad tym, jako o zwyczajnej aktywności naszego umysłu, który jest zmuszony czasem odsapnąć i popłynąć w mniej oczywiste obszary. Codziennie bowiem jesteśmy osadzeni w realności, tak więc nasze życie gromadzi się wokół znanych, standardowych zajęć i aktywności, pośród których wyróżniamy sferę prywatną i zawodową.

Zmęczeni tym trochę rozpoczynamy podróż tam, gdzie spotkać można zaskakujące i niespodziewane tematy, o których nawet nie mieliśmy pojęcia. Ten ciekawy rezultat jest w rzeczywistości niezwykle zdrowy i pożądany dla naszego zdrowia psychicznego. To podobnie jak sen, jakbyśmy nie mogli spać i śnić, to byśmy byli bardzo zmęczeni, stracilibyśmy w konsekwencji pragnienie życia. Kiedy więc następnym razem pomyślimy o tym, co się z nami dzieje i dlaczego, podejdźmy do tego bez stresu, bo tak naprawdę nic

badanie gruntu

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

niepokojącego się nie dzieje, następuje sytuacja niezwykle naturalna, która pozwala naszej psychice na odprężenie, co przekłada się zbawiennie na cały nasz organizm.

Potraktujmy to jak takie małe wakacje, nasz dodatkowy wypoczynek i zamiast przeganiać tego typu myśli, jak burzowe chmury, potraktujmy je jak ciepły wiatr oferujący jeszcze bardziej korzystną pogodę. Zresztą, nie mamy innego wyboru, bo tego typu myśli i tak będą napływać do naszej głowy, więc zamiast walczyć akceptujmy ten stan.