Procedura rejestracji znaków

Symbol towarowy to nazwa oraz logotyp artykułu. Jego rejestracja ochrania firmę przed nieuczciwą konkurencją.
Jeśli firma oszacuje, że wystarczy jej ochrona symbolu towarowego na terytorium Polski, musi zarejestrować go w Urzędzie Patentowym.

Jeżeli idzie o znak towarowy rejestracja nie jest skomplikowana. Zarejestrowanie znaku towarowego na terytorium Naszej ojczyzny kosztuje 1.750 – 3.750 złotych. W tym celu przede wszystkim warto sprawdzić, czy taki wzór nie jest już zarezerwowany przez innego biznesmena. Możemy to wykonać przez Internet: Urząd Patentowy udostępnia specjalną wyszukiwarkę.
pieniądze

Autor: Japanexperterna.se
Źródło: http://www.flickr.com
pismo

Autor: Julie Jordan Scott
Źródło: http://www.flickr.com

Co to jest znak towarowy? Znakiem towarowym może być każde oznaczenie (więcejinformacji tutaj: https://www.bhp-online.com/znaki-bhp-c1200), jakie możesz przedstawić w graficzny sposób, jeśli oznaczenie takie nadaje się do rozróżnienia towarów jednej firmy od produktów drugiego przedsiębiorstwa. Znakiem towarowym jest w szczególności termin, rysunek, ornament, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, w tym forma artykułu czy też opakowania, a również melodia albo inny sygnał dźwiękowy.

Ten odnośnik do serwisu (https://www.logintrade.pl/aukcje-elektroniczne) kieruje do bardzo ciekawej strony, która ma równie fascynujące informacje na opisywany wątek.

W świetle orzecznictwa sądów administracyjnych dominuje mniemanie, iż za symbol towarowy nie możemy zaś co do zasady uznać kompozycji zapachowej ani pojedynczego zabarwienia. Prawo osłonowe na symbol towarowy udzielane jest na mocy decyzji administracyjnej Urzędu Patentowego na okres dziesięciu lat. Na wniosek uprawnionego prawo osłonowe może zostać przedłużone na kolejne dziesięciolecia.

przedsiębiorca obligatoryjnie musi zamieścić w składanym blankiecie indeks produktów i usług a także wyznaczyć właściwe klasy towarowe i usługowe na bazie Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług.