Komu przysługują środki unijne na założenie przedsiębiorstwa?

O środki na otworzenie przedsiębiorstwa pochodzące z funduszy UE mogą ubiegać się osoby fizyczne chcące otworzyć własną działalność gospodarczą. Warunkiem jest tu też osiągnięcie pełnoletności.
Warto zaznaczyć, że pomoc w tym zakresie przysługuje też rolnikom, rencistom, a także dorosłym uczniom średnich szkół.

fundusz

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Przewidziano w tym zakresie również specjalne ułatwienia między innymi dla osób bez pracy, nie w pełni sprawnych, kobiet próbujących wrócić do pracy po macierzyńskim, młodych ludzi do dwudziestego piątego roku życia, osób po 45 roku życia, a także osób zamieszkujących tereny wiejskie. Poza nadmienionym wcześniej warunkiem osiągnięcia pełnoletności, jednostka starająca się o fundusze unijne na otwarcie firmy nie może przez okres 12 miesięcy, poprzedzających złożenie takowego podania, prowadzić własnej firmy. Poza tym nieodzowny jest przede wszystkim udział w odpowiednim szkoleniu, między innymi z obszaru przedsiębiorczości oraz marketingu.

Czy chcesz odnaleźć zbliżony tekst? Jeżeli tak, to śmiało kliknij ten link i zerknij na stronę (http://www.kancelaria-cpr.pl/), która niewątpliwe również przypadnie Ci do gustu!

Ażeby się dostać na tego typu kurs trzeba rzecz jasna na początek znaleźć jego organizatora. W poszukiwaniach wiadomości o możliwości dofinansowania na założenie firmy oraz stosownych szkoleniach musimy zgłosić się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Rekrutacja podzielona jest na dwa podstawowe kroki.

Wiele osób szuka interesujących informacji na ten temat temat. Trafnym wyjściem będzie wejść na nasz serwis (https://www.workservice.pl/praca/gostyn/). Rzeczywiście warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

W pierwszym powinno się wypełnić oraz przesłać należyty formularz zgłoszeniowy i w przypadku potrzeby dostarczyć wymagane dokumenty. W drugim natomiast powinniśmy przejść jeszcze kwalifikacyjną rozmowę.

Jeśli przejdziemy pomyślnie oba etapy, to w następnej kolejności realizator szkolenia parafuje z kursantem umowę o udzielenie pomocy szkoleniowo – doradczej.