Na każdym kroku do zapłaty podatek

Będąc dzieckiem pewnie każdy z nas pragnął tego by jak najszybciej uzyskać pełnoletniość. Sądziliśmy, że będąc dorosłym możemy robić wszystko to, na co ma się tylko ochotę. Niestety rzeczywistość nie zawsze jest taka, jaką wydawała nam się w podstawówce.

podatek

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzice nie stoją nad nami i nie nakazują odrabiania lekcji, nie każą nam chodzić spać po wieczorynce, ale nie możemy też pozwalać sobie zawsze na to, czego pragniemy z jednego prostego powodu – konieczności monitorowania wydatków.odwiedź źródło ulga za internet ulga za internetKoszmarem każdego z nas jest podatek, który w różnych formach zabiera nam część wynagrodzenia. Pierwszym, który w tym wypadku przychodzi nam do głowy jest dokładnie ten, który łączy się z uzyskaniem przychodów. Gdyby ktoś w podstawówce powiedział nam, że nie wystarczy tylko pracować, bo jeszcze część wynagrodzenia traktuje się jako finansowe podziękowanie za to, że w ogóle możemy podjąć pracę pewnie popukalibyśmy się w głowę. Niestety – podatek dochodowy nas obowiązuje i pewnie nie nastaną czasy, w których będzie inaczej. Do tego dołączane są obowiązkowe składki ubezpieczeniowe, które także regularnie jesteśmy zobowiązani opłacać. Prawdopodobnie wielu dorosłym po dziś dzień marzy się wygrana w loterii, czy duży spadek po cioci z Ameryki. Rzadko pamiętamy jednak o tym, że tu także naliczany jest podatek… Tak samo spadki jak i darowizny podlegają opodatkowaniu, więc warto brać pod uwagę to, że należy się z nich rozliczyć. Podatki dosięgają nas też na codziennych zakupach, bo do ceny każdego towaru dodaje się VAT, który niemal w każdym dniu opłacamy. W wypadku niektórych produktów – zwłaszcza alkoholi – mamy też do czynienia z akcyzą, a w przypadku handlu międzynarodowego musimy brać pod uwagę naliczenie cła.

Niestety pełnoletniość nie jest usłana różami, tak jak sądziliśmy dawniej. To tylko część podatków, które musimy opłacać, by zasilić budżet kraju.

Przygotowaliśmy dla Ciebie najnowszy artykuł (http://logintrade.pl/aukcje-elektroniczne) – tam znajdziesz masę intrygujących wiadomości oraz postów. Nie ociągaj się tylko wejdź!

Musimy się z tym po prostu pogodzić.