Jak najlepiej wydajnie pracować? W domu czy w firmie? Co jest dla Ciebie lepsze

Większości z nas praca kojarzy się jednoznacznie, z kilkoma negatywnymi sprawami. A to należy wstawać rano i to co najmniej przez pięć razy w tygodniu, musimy siedzieć w niej po 8 godzin dziennie, ciągle zdenerwowanie, wieczne wymagania i ani chwili świętego spokoju… Są też zalety: ludzie, których lubimy, a nawet przyjaźnie, które zawieramy w pracy. Dodatkowo, wielu potrzebuje po prostu ludzi, by funkcjonować. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie zatrudnienia w domu, samemu, bez kontaktu z pozostałymi pracownikami. Jeśli jednak wierzyć analitykom. w przyszłości zwiększy się ilość tak zwanych wolnych strzelców, czyli osób pracujących zdalnie.

impreza

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
Za wszystko to można obwinić rynek pracy, a raczej koniec pewnej epoki, podczas którego każdy miał normalną umowę gwarantującą normalne życie. Aktualnie, przy ciągle zmniejszanych kosztach pracy, przy bardziej swobodnym podejściu do zatrudnionego zarysowuje się nowy trend: już niedługo praca (szczegóły tu: https://bhp-online.com/pracownicy-biurowi-c825) w domu będzie czymś zwyczajnym (zapraszam do lektury). W dzisiejszych czasach osoby tak pracujące nie do końca są traktowani na poważnie. Wielu jest zdania, iż kiedy się siedzi w domu, to na pewno robi się inne rzeczy. Wiadomo, że to niesprawiedliwa opinia, choć osoby, które chcą coś osiągnąć będąc zatrudnione w domu muszą wykształcić w sobie prawdziwą samodyscyplinę. Ponadto, te osoby muszą zapomnieć o profitach, jakie dostarcza praca (zobacz https://www.eena.pl/specjalisci-oferty-pracy.html) w firmie, przykładowo, różne atrakcje na imprezy firmowe.

Wiadomo, istnieją różne formy pracy w domu, co więcej, w wielu zawodach po prostu nie można tak pracować. Wielu ludzi ma zwyczajną umowę o pracę, lecz pracodawca może podjąć decyzję, że pracownik nie musi siedzieć w biurze. Wszystko, czego potrzebuje do swojej pracy to komputer z internetem, a aktualnie to standard. Takie osoby muszą jednak stawić się o pewnej godzinie przed monitorem komputera i być aktywne przez konkretną ilość godzin. Nie jest to jednakże norma, niektórzy zamiast ilości godzin rozliczają się za

impreza

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

wykonane projekty. Są także osoby, które nie mają żadnej umowy (ciąg dalszy), lecz same muszą starać się o zlecenia. Pracuje tak wielu freelancerów, najczęściej copywriterów, grafików lub tłumaczy obcych języków.

Ciężko powiedzieć, który tryb pracy jest lepszy. Właściwie to nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi. Wiele osób woli samotność i skupienie, źle się czuje, gdy wszędzie jest wielu ludzi, nie może się wtedy skoncentrować, więc efekty pracy są mniej zadowalające. Inni zaś kochają kontakt z ludźmi, zaś praca w domu to jakby wyrok. Najlepiej to pracować trochę w biurze, a trochę samemu, ten ideał jednak jest ciężki do zrealizowania.