Premia uznaniowa – a więc, następny tekścik z rodzaju „z jaką rzeczą to coś się zjada?”

Co to dokładnie bywa premia dobrze wie każdziutki pracownik i każdy pracownik wie, że czasami należy niewiarygodnie się namęczyć, by taką dostać. Powstało parą rodzajów premii, jednak chyba nadająca największe zadowolenie PRacownikowi bywa premia nazywana Uznaniową, albowiem jej dostanie daje naszym osobom znać, że nasz prezes docenia naszą własną pracę oraz jest z niej bardzo zadowolony – co przydaje naszym osobom nie jedynie dodatkowy zastrzyk gotówki, ale przy okazji bardzo dużo satysfakcji.

Przedsiębiorstwa

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Co warto o takiego typu premii mieć pojęcie? Czytaj dalej nasz tekścik, by poznać na to odpowiedź!
Istnieją dwa odmiany premii, które to w pewnego rodzaju metodę są ze sobą połączone – bywa to premia typu roszczeniowego, a także wspomniana wewnątrz wstępie premia uznaniowa. Premia uznaniowa to całkowicie dobrowolna, przyznawana poprzez pracodawcę postać wynagrodzenia pracownika za jego robotę oraz zaangażowanie.

W tym miejscu znajduje się jeszcze inna strona przedstawiająca taką tematykę. Przeczytaj także inny świeży wpis (https://www.zelwak.pl/) na taki temat. On również jest godny polecenia.

Tego rodzaju premię mamy możliwość otrzymać raz, lub bardzo dużo razy – wszystko jest zależne od woli naszego szefa. Możemy jednakże rozpocząć się o nią zabiegać, co przekształca jej postać na premię nazywaną roszczeniową. Warto tutaj napisać, iż premie roszczeniowe, bywają premiami regulowanymi – nasz szef już w czasie wymyślania regulaminu pracy (ale wyłącznie jeśli zatrudnia co najmniej 20 pracowników), określa pewnego typu kryteria, które są zmuszone zostać spełnione poprzez pracownika, aby ową premię dostać.

Zaintrygował Cię ten temat? Niezwykle nam miło. Po ekstra informacje wejdź do nowego linku – tam przygotowaliśmy dodatkowe wiadomości.

Z tego powodu tak ważne jest odczytywanie regulaminu pracy, w szczególności, gdy pracujemy w bardziej dużej firmie.

Jeżeli jednakże nasz własny szef uchyla się – pomimo spełnienia warunków dostania premii – od jej wypłacenia, mamy możliwość się o nią ubiegać. Jednak wspaniale jest o tym więcej poczytać, nim zacznie się działać!