Aktualności z Wejherowa

Z roku na rok zwiększa się ilość zarejestrowanych jako bezrobotne. Dla powiatu wejherowskiego, gdzie swą działalność prowadzi nieduża ilość firm, poziom bezrobocia może być niepokojący. Powiatowy Urząd Pracy przygotowuje wszelakie formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z owej pomocy skorzystało w zeszłym roku blisko 800 chętnych. Ale to nie jedyna oferta pomocy z Urzędu Pracy.

Poza szkoleniami, powszechnie znaną i stosowaną formą na zdobycie praktyki, z reguły dla ludzi młodych, nieposiadających doświadczenia zawodowego są staże. Jest to metoda, która polega na nabywaniu umiejętności praktycznych, lecz bez zobowiązań z pracodawcą.

Interesujący tekst? Jeśli tak myślisz, wcześniejsza strona (http://kancelaria-mackowiak.pl/porady-prawne/odszkodowania-dla-przedsiebiorcow) także stanowi cenne źródło informacji, które nawiązuje do omawianej kwestii.

W czasie przechodzenia stażu urząd wypłaca stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku dla bezrobotnych.

Urząd Pracy zapewnia również środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Wychodząc z założenia, że chociaż część tych osób zachowa się przez ustalony termin na rynku – są szanse, że będą się rozbudowywać i przyjmować kolejnych pracowników. Zapewniając wsparcie finansowe, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla innych. Jakie zawody są mile widziane na terenie Wejherowa? Należy przypatrzeć się tablicy ogłoszeń lub przejrzeć oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę: oferty pracy Wejherowo – a ukażą się nam aktualne propozycje pracy.
Autor

Za chwilę będzie miało miejsce rozpoczęcie sezonu, a razem z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To kusząca opcja, zwłaszcza dla tych osób, które nie posiadają stałego zatrudnienia. Atutem prac (zobacz program dla biur rachunkowych) sezonowych jest to, że zatrudniającym nie tyle zależy na dyplomach, co na zaangażowaniu a także chęci rozwoju własnych doświadczeń, a dzięki takiemu podejściu obowiązki mogą wykonywać niedoświadczone, jak i te z latami praktyk osoby.

Pretending to work

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji swego interesującego położenia, niedalekiej odległości od morza Wejherowo może czerpać korzyści z usług turystycznych, a to zazwyczaj ma związek z dodatkowymi miejscami pracy. Mieszkańcy Wejherowa decydując się na podjęcie pracy w nadmorskich kurortach nie są także zobowiązane do przeprowadzki z miejsca które zamieszkują, co można uznać za niejako sprzyjającą sytuację.
Dowiedz się więcej