Zakładanie własnej firmy jako niekłopotliwy proces

Zajęcie na etacie jest dla każdego pozycją bezpieczną. Zatrudniony nie ponosi ryzyka połączonego z pozyskaniem zamówień, lub stratą majątku. To także sposobność skorzystania z płatnego urlopu.

Prowadząc działalność gospodarczą z tych przywilejów skorzystać nie można. Tu człowiek biznesu jest sam dla siebie prezesem, sam wytycza profile działania i ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. Lecz za to ma więcej swobody, sam wyznacza pory pracy, lub zasięg obowiązków, chociaż coraz częściej zdarza się, że samozatrudnienie jest wyłącznie inną formą pracy na rzecz obecnego pracodawcy. Dobrą opcją dla pracy na etacie jest założenie własnej działalności. Działalność gospodarczą można założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, czy też podpisu elektronicznego.
pieniądze

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładanie firmy nie jest uciążliwe, lecz powinno się przeprowadzić kilka działań, odwiedzić kilka miejsc i to w odpowiedniej kolejności. Rozpoczynamy od wypełnienia formularza CEIDG. Wpis do ewidencji jest jednocześnie prośbą o nadanie numeru REGON, przyznanie, bądź oznaczenie (poznaj znaki ewakuacyjne oferowane przez BHPonline) numeru NIP i dobór gatunku opodatkowania, oraz zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu zgłasza się także jakiekolwiek zmiany z obszaru podawanych danych. W formularzu należy podać gatunek realizowanej działalności wedle listy PDK.

Postanowienia w odcinku źródła dochodu winna poprzedzić dokładna analiza zysków, wydatków, wielkości składek odprowadzanych do ZUS. Konsekwencją tego powinno być porównanie wynagrodzenia netto z pracy i dochodu netto z aktywności.