Bezproblemowe zarejestrowanie własnej dzałalności

Każdy, kto postanawia zajmować się sprzedażą towarów, czy też usług przez dłuższy czas, w sposób fachowy i zorganizowany, powinien założyć aktywność gospodarczą. Działalnością gospodarczą powinno być sprzedawanie publikacji przez internet, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie sklepiku tymczasowego.

W tych przypadkach rejestracja aktywności to obowiązek. Działalność gospodarczą jest możliwość założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, bądź podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest skomplikowane, ale powinno się przeprowadzić kilka działań, odwiedzać parę miejsc i to w dobranej kolejności. Rozpoczynamy od wypełnienia blankietu CEIDG. Wpis do rejestrów jest zarazem wnioskiem o nadanie numeru REGON, przyznanie, bądź wskazanie numeru NIP i dobór formy opodatkowania, również zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu zawiadamia się także wszystkie przemiany z obrębu przekazywanych danych.

Jeżeli zamierzasz skontrolować prawdziwość danych znajdujących się tej publikacji, to kliknij tu i zweryfikuj info u źródła (http://www.akademiaface.com/wizerunek-w-biznesie/) a zdobędziesz stuprocentową pewność w tej kwestii.

W blankiecie trzeba podać typ wykonywanej aktywności wedle listy PDK.

bezpłatny

Autor: Peter Cartledge
Źródło: http://www.flickr.com
założenie firmy

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
W blankiecie CEIDG należy wyznaczyć, kto będzie prowadził dokumentację finansową firmy. Jeżeli nie wiemy jeszcze w momencie wypełniania wniosku, z jakim biurem księgowym będziemy kooperować, to wybieramy opcję samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a później nasz wpis uaktualniamy.

Jeśli wykonywana aktywność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem dochodów, to dodajemy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w sytuacji, gdy jesteśmy jednocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w jakiej zarabiamy powyżej minimalnej gaży krajowej.