Bezproblemowe założenie własnej firmy

Każdy, kto planuje zajmować się sprzedażą produktów, lub usług przez dłuższy czas, w sposób profesjonalny i zorganizowany, musi założyć aktywność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą może być wyprzedawanie książek przez internet, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie stoiska krótkotrwałego.

work in office

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
W owych wypadkach zarejestrowanie działań to obowiązek.

Masz ochotę na kolejne interesujące wpisy? Nie zwlekaj! Stworzyliśmy ich dla Ciebie dużo. Zatem kliknij po więcej (https://www.eena.pl/praca-w-holandii.html) i ciesz się ostatnimi wątkami.

Działalność gospodarczą wolno założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, lub podpisu elektronicznego.

Założenie firmy nie jest skomplikowane, jednakże należy dokonać parę działań, odwiedzać kilka miejsc i to w stosownej kolejności. Zaczynamy od wypełnienia blankietu CEIDG. Rejestracja do ewidencji jest równocześnie prośbą o przyznanie numeru REGON, nadanie, lub oznaczenie numeru NIP i wybór formy opodatkowania, również zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu komunikuje się także jakiekolwiek przemiany z obszaru przekazywanych danych. W blankiecie należy podać gatunek realizowanej działalności wedle listy PDK.
Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
W formularzu CEIDG powinno się wyznaczyć, kto będzie prowadził dokumentację skarbową przedsiębiorstwa. Jeżeli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z którym biurem rachunkowym będziemy kooperować, to wybieramy opcję samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a potem własny wpis uaktualniamy.

Jeśli czyniona aktywność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem dochodów, to uzupełniamy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w sytuacji, kiedy jesteśmy jednocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w jakiej zarabiamy powyżej minimalnej pensji krajowej.