Jak dbać o zęby, które się posiada, żeby cieszyć się nimi można było przez długie lata.

Natura obdarzyła nas wspaniałymi zębami, które służą nie tylko do rozgryzania i rozdrabniania pożywienia, lecz są także ozdobą naszej twarzy. O ile będą w takim stanie, że będą się nadawać do pokazania, bo u niejednej osoby różnie z tym może być. Nieodpowiednia dieta, to znaczy jedzenie nadmiernych ilości słodyczy, a także małe dbanie o higienę powodują, że wielu ludzi dotyka problem ubytków i próchnicy.

O zęby należy dbać od maleńkiego, wielu starszych boleśnie odkrywa tę prawdę nie posiadając już swoich zębów. Wypełnianie niewielkich ubytków jest znacznie tańsze i mniej kłopotliwe, niż dużych dziur, wymagających niekiedy leczenia kanałowego. Z tego też powodu jakaś klinika stomatologiczna kraków powinna być obowiązkiem każdego co najmniej raz w roku. Podczas wizyty kontrolnej dobry dentysta kraków dokładnie sprawdzi stan zębów i jeżeli będą jakieś ubytki, to zaleci odpowiednie leczenie. Przegląd taki najczęściej powinien być bezpłatny, a rzeczywiście może dać bardzo dużo korzyści.

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Przy obecnym finansowaniu państwowych zakładów leczniczych leczenie za pomocą dobrych materiałów jest niestety płatne. Wypełnienia dostępne na ubezpieczenie wprawdzie są, ale za światłoutwardzalne, trwałe trzeba dodatkowo zapłacić. W zależności od miejscowości i tego, jak duży jest ubytek może to kosztować od pięćdziesięciu do nawet kilkuset złotych, jednak taka plomba powinna wytrzymać przynajmniej kilkanaście lat. Jednak znacznie korzystniej będzie leczyć nawet najmniejsze ubytki, to powie każdy stomatolog Cichoń.

Większe ubytki w zębach to w pierwszej kolejności większe wydatki na dentystę. Droższa będzie plomba, jeżeli pojawi się leczenie kanałów, to koszty także znacznie wzrosną. No i leczenie dużych ubytków wiąże się z tym, że będzie bolało, a przecież tego najbardziej się obawiają pacjenci. Tak więc zdecydowanie lepszym pomysłem jest plombowanie wszystkich pojawiających się ubytków niż czekanie, aż się dziura w zębie się rozrośnie. A najlepsza i najskuteczniejsza jest właściwa dieta, z niewielką ilością słodyczy, i systematyczne dbanie o higienę jamy ustnej.
Autor http://stomatologiacichon24.pl/