Jak stworzyć profesjonalną wizytówkę?

Wizytówka to ważny element wizerunku każdego przedsiębiorcy i nie tylko. Co musi znaleźć się na wizytówce? Okazuje się, iż wybór nie jest taki prosty jak może sie wydawać, ponieważ na tak niewielkim kartoniku musimy umiejętnie przekazać informacje dla klientów czy partnerów biznesowych.

Wizytówka może pełnić wiele funkcji – pozwolić na przedstawienie się drugiej osobie, poinformować ją kim jesteśmy, czym zajmuje się nasza firma, jakie umiejętności posiadamy. To jak wygląda nasza wizytówka może mieć spory wpływ na to jak postrzegana jest nasza firma. W związku z tym trzeba dobrać wizytówkę do wizerunki jaki chcielibyśmy prezentować na rynku. Można pomyśleć, iż to jedynie niewielka karteczka… jednak wybór jest spory, od materiałów, po wymiary, kroje pisma oraz metody wydruku.

W dzisiejszych czasach dalej podstawowym tworzywem, z jakiego wykonuje się wizytówki jest papier.

Oczekujemy Ciebie! Więc jesteśmy tu (http://www.super-edu.pl/korepetycje/jezyk-polski-dla-cudzoziemcow/warszawa) – nasze nowe posty pełne interesujących wiadomości są już przygotowane. Musisz tylko wejść w link.

Jednakże może być on gładki bądź ozdobny, np. błyszczący. I tu już musimy pamiętać o tym, żeby dopasować wygląd papieru do tego jak chcielibyśmy być postrzegani. Wydaje się oczywiste, że przykładowo radca prawny powinien wybrać matowy papier, tak by wzbudzać zaufanie, natomiast kiedy chodzi o wizytówki fryzjerskie możemy wybrać coś bardziej niestandardowego, co podkreśli naszą kreatywność. Można również odejść od papieru na rzecz innego materiału, który kojarzy się z naszą firmą.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej szczegółów na prezentowany tu temat, to użyj linku (https://g.page/Tlumacz-przysiegly-holenderski/) zamieszczonych w zbliżonym wpisie.

Przykładowo drewno będzie odpowiednie dla stolarza, a plastik dla przedsiębiorcy produkującego wyroby z plastiku. Taka wizytówka na pewno będzie interesująca dla osoby, której zostanie wręczona, a tym samym zostanie lepiej zapamiętana. Następnym ważnym wyborem jest dopasowanie czcionki. Dzisiejsza poligrafia daje niemal nieograniczone możliwości odnośnie wyboru czcionki, jednakże niektóre czcionki nie przystoją w pewnych branżach i nie można również przesadzać z wyborem. Najlepiej ograniczyć się do jednej lub dwóch rodzajów oraz kolorów czcionki.

Robotnik

Autor: Viktor Rosenfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Umiar trzeba również zachować w ilości informacji, które chcielibyśmy umieścić na na naszej wizytówce. W przypadku tradycyjnej wizytówki osobistej wystarczy imię i nazwisko oraz dodatkowe informacje kontaktowe. W niektórych przypadkach dobrze jest także umieścić tytuł naukowy.
Z kolei wizytówka służbowa powinna zawierać logo, imię, nazwisko, nazwę stanowiska, dane kontaktowe, rodzaj działalności oraz adres strony internetowej, na jakiej znaleźć można pozostałe informacje.

Istotny jest także sposób wyróżnienia informacji w zależności od branży, np. jeżeli chodzi o wizytówki taxi najbardziej przydatną informacją dla klienta będzie numer telefonu, a zatem warto stworzyć wizytówkę tak, aby był on najbardziej widoczny. Z kolei w innych branżach bardziej istotny może się okazać adres siedziby, tak aby klient mógł do nas trafić bez problemu i skorzystać z naszych usług.