Chcesz robić wrażenie profesjonalisty? Dbaj o kilka podstawowych rzeczy związanych z prezencją!

Jeżeli prowadzisz działalność polegającą na przykład na świadczeniu pewnych usług innym ludziom, zdecydowanie dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, jak niezwykle istotne jest pierwsze wrażenie jakie robisz na swoich przyszłych klientach.

Dzisiaj podpowiadamy, jak na pierwszy rzut oka robić wrażenie fachowca, którego właściwie każdy z chęcią zatrudni – wbrew pozorom wcale nie jest to takie ciężkie!
Wizytówki to podstawa
imprezy

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku takiej pracy jak Twoja, bez wątpliwości musisz zadbać o to, aby dysponować własnymi wizytówkami i praktycznie przy każdej możliwej okazji wręczać je potencjalnym klientom. Oczywiście na początku musisz w to nieco zainwestować, jednak polecamy zlecenie przygotowania wzoru wizytówek fachowcowi – to oczywiście poprawi robione przez Ciebie wrażenie. Wizytówki klasyczne (czytaj w serwisie) czy bardziej ekstrawaganckie – niezależnie od tego, na co konkretnie się zdecydujesz, muszą być zaprojektowane naprawdę fachowo – . Jeśli w grę wchodzi tego typu wizytówka tłumacz, lektor czy korepetytor (zobacz jeszcze więcej) bez wątpliwości powinni je mieć.
Dobry wygląd
Jeśli chcesz sprawiać wrażenie fachowca, oczywiście musisz także tak wyglądać – . Oczywiście wiele zależy od rodzaju wykonywanego przez Ciebie zawodu, jednakże zazwyczaj zalecamy nie przesadzać z ekstrawaganckim strojem. Jeśli będziesz wyglądać schludnie, bez wątpliwości zaskarbisz sobie wdzięczność większej ilości klientów niż w wypadku kiedy będziesz mieć na przykład różowe włosy czy tatuaże w widocznych miejscach.

Dodatkowo zadbaj również o ogólną prezencję – jeżeli nie wiesz, jak zapanować nad nerwami lub jakich technik perswazyjnych używać, niezłym pomysłem bez wątpienia będzie zapisanie się na jakiś kurs.