W dzisiejszych czasach często należy być stuprocentowym specjalistą w swym fachu, żeby dostać świetną pracę

W przeszłości prościej było znaleźć oraz utrzymać posadę. Dziś należy wykazać się znaczną wiedzą w swej dziedzinie. Człowiek kształci się przez całe życie – to zdanie jest teraz aktualne bardziej niż dawniej.
Istnieje wiele zawodów na świecie, które są związane z tym, że trzeba występować przed nieznaną grupą ludzi z przygotowanymi prezentacjami czy wystąpieniami.

Wybór

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Są tacy, którzy posiadają niebiański dar i potrafią bez problemu odnaleźć się przed słuchaczami. Są jednakże też ci, którzy mają z tym spory kłopot. Mimo że są rewelacyjnymi profesjonalistami w swoim fachu, to nie umieją przekazać swojej wiedzy innym, na przykład na wykładzie, gdyż zbytnio się stresują. Jednak to da się w pewien sposób rozwiązać. Teraz istnieje wiele ośrodków, gdzie fachowcy nauczą nas, jak opanować zdenerwowanie przed wystąpieniem publicznym i jak trzeba wówczas się zachowywać. To bardzo ważne, ponieważ nasze zachowanie wpływa na to, jak nas odbierają – w takim samym stopniu, jak to, co mówimy. Jeśli więc potrzebne są nam w pracy wystąpienia publiczne szkolenia w tym zakresie organizowane są w wielu polskich miastach. Trzeba tylko słuchać wskazówek coachów oraz starać się wprowadzać je powoli w życie. Po jakimś czasie dostrzeżemy, że nasze prelekcje są coraz bardziej profesjonalne oraz że mniej się przez nie stresujemy.

Pamiętajmy, że nawet osoby szalenie ciche mogą nauczyć się, jak być pewnym siebie i profesjonalnym w czasie prezentacji przed studentami.