Wysokość składek ZUS – a więc, wszystko co warto na ten konkretny temat wiedzieć

ZUS – czyli po prostu „Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – jest to doskonale znana wszystkim instytucja, która może choć często nie jest zmuszone nam dopomagać (każdym kto ogląda wiadomości ma pojęcie o czym mowa).

konstrukcje

Autor: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym dzisiejszym artykule przybliżymy Państwu wysokości sumy ich składek oraz wszystko co warto na ich temacik mieć pojęcie – wystarczy, że do końca przeczytacie nasz nowy felieton!
Na początku tekstu musimy po zaznaczać, że informacje na temacik składek – poza naszym tekstem – znajdą Państwo również na samej stronie Internetowej ZUS-u i w innych felietonach tej rzeczy poświęconych.

Masz wielki kłopot ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twojego problemu? Z pewnością skutecznie może pomóc Ci ta strona (https://www.inoffice.pl/biuro-wirtualne/).

My dzisiaj przybliżymy jedynie dane podstawowe, takie jak: jakie są stópki procentowe składek (chodzi tutaj o składki przeznaczone na ubezpieczenie społeczne), a także ich wysokość. Zaczniemy dzisiaj od pierwszego nadmienionych punktu – stópki procentowej. Stopa procentowa jest podzielona ze względy na rodzaj składki ubezpieczeniowej, czyli: na ubezpieczenie typu emerytalnego – 19,52%, ubezpieczenia rentowe – 8,00%, ubezpieczenie typu chorobowego – 2,45%, a także na ubezpieczenie typu wypadkowego – które może wynieść od 0,40% aż do trzy przecinek sześć procent.

Co do drugiego punkciku, którego to nazwiemy: wysokość składek zus, to bywa on uzależniony od typu składki, a więc: na ubezpieczenia społeczne (które wynosi 812,61 złotych z dobrowolnym ubezpieczeniem typu chorobowego, lub Bez za 749,94 złotówek), na ubezpieczenie zdrowotne (z ubezpieczeniem może wynieść 297,28 złotówek, a Bez 297,28 złotówek), oraz ostatni typ składki na tak zwany Fundusz Pracy (zobacz klasyfikacja pkd) (który wynosi zarówno wraz z ubezpieczeniem jak i Bez – sześćdziesiąt dwa złote i sześćdziesiąt siedem groszy złotówek).