W jaki sposób zgrać zespół lub polepszyć współpracę? Najnowsze propozycje praktycznych warsztatów.

Szkolenia outdoorowe – jak ta nazwa sugeruje – są najczęściej przeprowadzane poza przedsiębiorstwem, zwykle na świeżym powietrzu. Uczestnicy szkolenia przechodzą różne konkurencje sprawnościowe, które wymagają współpracy z innymi członkami zespołu. W jakim celu się je organizuje i dla kogo są przeznaczone?

Najczęściej takie szkolenia organizuje się dla ludzi, którzy przepracowali ze sobą jakiś czas lub niedługo zaczną pracować razem. Głównym celem takich szkoleń jest zintegrowanie pracowników i poszerzanie kompetencji pracy w zespole, a także umiejętności rozwiązywania konfliktów. To jednocześnie zgranie zespołu i zabawa – doszkalaj się. Niektóre szkolenia (polecamy szkolenia dla trenerów) dla handlowców również mają bardzo rozrywkowy wymiar i przy użyciu case studies albo gier strategicznych osoby szkolone pozyskują i utrwalają zdobytą wiedzę. Czasem się zdarza, iż szkolenie jest częścią całego wyjazdu integracyjnego.

kurs

Autor: Trentino as a Lab
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia (ciekawe szkolenia kat d Grójec: http://www.manewr.eu/kursy-prawa-jazdy/szkolenia-kategorii-d/) outdoorowe cechują się również tym, że obfitują w rozmaite zajęcia dodatkowe o charakterze rozrywkowym i sportowym, organizowane na otwartym powietrzu oraz w obiektach zamkniętych, które uatrakcyjnią całe szkolenie albo pomogą odetchnąć po całym dniu warsztatowym. Najczęściej są to wycieczki, spływy kajakowe, rajdy, ogniska czy mniej ekstremalne atrakcje dodatkowe jak zabiegi SPA albo basen. Nasiadówki typu „wieczór z karaoke” na dobre wychodzą już z mody. Szkolenia dla handlowców – – coraz rzadziej organizowane są w wynajętych do tego celu salach szkoleniowych, a znacznie częściej w kompleksach, w jakich możemy nie tylko w najlepszych warunkach przeprowadzić szkolenie, ale również skorzystać z ciekawych atrakcji i nawiązać kontakty z ludźmi z branży.

Bardzo ważne, żeby tak zorganizować kurs, by uczestnicy zdobyli ogromna dawkę wiedzy i pomyślnie zdali egzamin sprawdzający, a same partie ćwiczeń i prezentacji były ze sobą przeplatane i miały przystępną formę. Partia rozrywkowa też jest istotna, ale nie najważniejsza.