Kto mógłby proponować w Polsce usługi z przedziału doradztwa skarbowego?

Czy wiesz, do kogo należy się zwrócić, gdy nie umiesz znaleźć się w plątaninie różnorodnych skomplikowanych zapisów podatkowych? Konieczność opłacania podatków tyczy się wszelakiego mieszkańca Polski, także właścicieli różnych spółek.

fence

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
eksperci

Autor: Katie Lips
Źródło: http://www.flickr.com
W niniejszym przypadku cała sprawa jest naturalnie w większym stopniu złożona niż w wypadku persony prywatnej. W grę wchodzą często bowiem takie np. kwestie jak te związane z koniecznością opłacania podatków również za swoich pracowników. Kto mógłby pomóc nam w rozwiązaniu tych skomplikowanych kwestii? Więc jest to przedstawiciel tzw. wolnego zawodu, czyli pracownik spółki, jaki działa w takiej branży jak doradztwo podatkowe. Ażeby wykonywać taki fach nie można zwyczajnie uruchomić biura i ogłosić się takim doradcą. Mogą nim być tylko persony dodane na prowadzoną przez Krajową Radę Doradztwa Podatkowego listę, adwokaci (zobacz co obejmuje ochrona danych osobowych) i radcy prawni oraz persony prawne wpisane do posiadanego przez ministra rejestru ludzi kompetentnych do wykonywania tego fachu.

Ażeby zdołać bowiem oferować takie świadczenia, taki doradca zobligowany jest bowiem do zdania specjalnego testu rządowego. Składa się on z formy pisemnej i ustnej. W wypadku konieczności powtórnego podejścia do takiego testu, można to wykonać dopiero po upłynięciu trzech miesięcy.

Należałoby również dopowiedzieć, że na postaci, jaka uprawia taki zawód jak doradztwo podatkowe ciąży przykładowo przymus podpisania ugody ubezpieczenia OC. Warto także wspomnieć, że funkcjonuje porównanie najlepszych doradców podatkowych.