Jaką lokatę wyselekcjonować?

lokaty bankowe, a szczegółowiej oszczędzanie poprzez bankowe lokaty posiada dzisiaj wielu prześmiewców, którzy mówią, że nie ma to większego sensu, ze względu na drobny zysk.
Mimo to, lokata terminowa nadal stanowi najbardziej popularny sposób lokowania nadwyżek pieniężnych pośród Polaków.

lokata

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo tego że jest to z pewnością najprostszy sposób lokowania pieniążków to dla wielu ciągle najistotniejsze są reklamy, które przyciągają dużym oprocentowaniem bez prezentowania detali produktu.
Lokata terminowa to najprostszy inwestycyjny produkt, jaki polega na wpłaceniu depozytu z określonym terminem zapadalności. W momencie upływu owego terminu depozyt (kwota lokaty) jest nam zwracany wraz z naliczonymi jak też zapłaconymi przez bank odsetkami.

Czy fascynuje Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis (http://www.raj-international.net/stale-urzadzenia-gasnicze-gazowe/), a znajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo bezkonkurencyjnych danych, które wciągną Cię całkowicie.

Czy lokata się opłaci? Wedle mnie zdecydowanie tak, albowiem przy zachowaniu stu procent bezpieczeństwa pozyskujemy zysk. Ponadto zysk ów można z góry określić znając parametry konkretnej terminowej lokaty. Stałe oprocentowanie lokaty bankowej może stanowić jej atut, lecz również minus – zwłaszcza w przypadku długoterminowych lokat. Obecnie ciekawe oprocentowanie lokaty na przykład 3-letniej nie musi być identycznie korzystne za rok. Może się bowiem w tak długim okresie dużo wydarzyć. Jeśli stopy procentowe zwiększą się wtenczas oprocentowanie twojej lokaty pozostanie bez zmian dlatego przestanie być już zyskowna, natomiast jej zerwanie może się wtedy nie opłacić (po upływie dłuższego okresu jej trwania).

Jednakże w sytuacji, kiedy stopy procentowe spadną w trakcie trwania twej lokaty długoterminowej ze stałym oprocentowaniem wtenczas ty będziesz beneficjentem, albowiem bank już zobligował się do wypłacenia Ci procentów po stopie umówionej w chwili podpisania umowy.