W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez aut, gdyż znacznie uproszczają życie

Dziś żyjemy w okresie, kiedy wszyscy się gdzieś śpieszą, a czas jest na wagę złota. Dlatego znaczny odsetek ludzi posiada samochód, żeby prędko i bez kłopotów być w stanie się poruszać.
Przedstawmy sobie, że nasze dziecko ma ogromną temperaturę, a my jesteśmy zmuszeni zabrać je na przystanek i jechać autobusem do szPITala, albo jedziemy z dziećmi nad Bałtyk i wszystkie walizki jesteśmy zmuszeni dźwigać na dworzec kolejowy – istna sprawa.

ocena

Autor: Doc Searls
Źródło: http://www.flickr.com
dokumenty

Autor: Murat Ertürk
Źródło: http://www.flickr.com

Autem zawsze jest komfortowo i prędko. Zwłaszcza jeżeli posiadamy potomstwo i na przykład po szkole mamy zamiar je prędko podrzucić na pozalekcyjne zajęcia z malowania albo karate. Wtedy auto jest niezastąpione, by móc być mobilnym. Nie każdego stać jednak na to, by kupić auto za gotówkę. Szczególnie jeżeli mamy małe brzdące, to wydatki na życie szybko wzrastają. Jednak nie wolno się zamartwiać, ponieważ jeżeli pracujemy na etacie, to bez problemu w niejednym banku otrzymamy kredyt na samochód. Będzie on na pewno dogodny dla nas, co da nam możliwość spokojnie spłacać raty (zobacz następna strona) przez określony okres czasu. Mnóstwo banków stosuje pewnego rodzaju promocje – na przykład upusty dla młodych par lub wielodzietnych rodzin. Powinniśmy tylko poszukać fajnych ofert w sieci albo popytać znajomych.

Możliwe, że spora część z nich wzięła taki kredyt i będą w stanie nas uspokoić, że nie jest to w ogóle zbyt obciążające dla domowego budżetu, jeżeli kredyt na samochód rozSądnie rozłożymy na niewielki raty. Wówczas będzie prawie nieodczuwalny dla naszej rodziny i będziemy w stanie żyć jak do tej pory.