Wypełniając pity, popełniamy wiele błędów, niektóre z nich mogą narazić nas na nieprzyjemne następstwa, warto więc je poznać

Nadzwyczaj często wypełniamy formularz pit w ostatniej chwili. Właśnie wtedy, zabiegani, możemy popełnić wiele pomyłek, które następnie przyczynią się do konieczności wprowadzenia korekt. Warto więc zobaczyć, jakie błędy przy wypełnianiu pitów najczęściej popełniamy.

podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
pit 37

Autor: swimboy1
Gdy zatem będziemy dokładnie sprawdzać nasze pity 2015 pod kątem poprawności (ekstra źródła), dobrze będzie zwrócić uwagę czy nie przeinaczyliśmy przypadkiem cyfr NIP-u albo peselu, gdyż jest to jeden z najpowszechniej występujących błędów. Wystarczy nawet zwykła zamiana kilku cyfr, a już całe zeznanie nadaje się do korekty. Zdarza się i tak, że podatnicy zamieniają osobisty NIP z NIP-em firmy, w której pracują – trzeba mieć na uwadze, iż w formularzu pit 37 zawsze wpisujemy własny NIP. Jeszcze jednym przeoczeniem jest wysyłanie do fiskusa przeterminowanych formularzy. Nie można zapominać, iż prawo może ulegać zmianie z roku na rok, a co za tym idzie, zmianie ulegają reguły rozliczania podatków. Nic więc dziwnego, iż warto zaopatrzyć się w bieżące arkusze pit.

Popatrz – stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie nowe łącze do witryny (https://www.centrumjakosci.pl/place-zabaw.html). Tam wyszukasz wiele rzetelnych informacji na powyższy temat.

Okazuje się także, iż ludzie bardzo często, podczas uzupełniania formularzy pit 37, popełniają błędy przy odliczaniu ulg podatkowych.

Znaczna ilość ludzi ma także problem z właściwym przesłaniem 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto upewnić się czy, kiedy wypełnialiśmy pity 2015 albo kiedy będziemy to robić w następnych latach, numer KRS danej fundacji lub stowarzyszenia jest poprawny.

Kliknij bez wahania ten odnośnik – umieszczone tutaj uwagi ze strony (https://pfnuer.de/pl/milog/) z pewnością będą dla Ciebie frapujące – tyczą się pokrewnej kwestii.

W przeciwnym wypadku darowizna może nie trafić do celu. Następnym przeoczeniem, o które łatwo, jest pomylenie ze sobą arkuszy pit 37 i pit 36 – każdy z nich służy do zupełnie innych rozliczeń, więc wypełnienie tego niewłaściwego będzie skutkować potrzebą wprowadzenia korekty.

Dobrym sposobem na ustrzeżenie się przed pomyłkami jest skrupulatne sprawdzenie wypełnionego formularza przed przesłaniem go. Warto nawet dać go do sprawdzenia znajomym, być może oni wychwycą pomyłki, które nam umknęły. Oczywiście możemy także skorzystać z usług fachowców. Z pewnością oszczędzi nam to czasu wymaganego na wypełnienie formularza, lecz będziemy zmuszeni pożegnać się z mniejszą lub większą ilością gotówki. Pamiętajmy jednak, że nawet jeżeli nasz pit 37 zostanie wypełniony przez specjalistę, to za pomyłki i tak odpowiadamy my – Pit 37.