Bez strony internetowej będzie ciężko

W tych czasach firma, która nie istnieje w internecie, nie istnieje w ogóle. Nic więc dziwnego, że jednym z najistotniejszych sposobów zaistnienia, realizowanych przez właścicieli, jest wdrożenie profesjonalnej strony internetowej danej marki. Tutaj najważniejszy jest wybór odpowiedniej domeny, czyli adresu strony www, z którym odtąd będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle istotne, że może mieć duży wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze dobrać domenę

Generalnie są dwa typy domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa szukana, która polega na zawarciu w adresie słów kluczowych dla profilu działalności danego przedsiębiorstwa. Tutaj powinno się zastanowić, co będą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje.czytaj to pit program do rozliczenia pit program do rozliczeniaWtedy w nazwie powinny się znaleźć najwyżej trzy takie słowa kluczowe. To rozwiązanie, chociaż zapewne zwiększy ilość użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie będzie w pełni promować daną markę.

Dlatego istnieje druga kategoria nazw serwisów, markowa. W tej wersji url strony jest jednoznacznie skorelowany z marką firmy. Jest to szczególnie korzystne wyjście, kiedy dana działalność jest lub była bardzo popularna, wówczas zarejestrowanie nazwy strony wyszukiwanej nie do końca spełnia swój cel.

Zdecydowanym plusem domeny markowej jest to, że klienci mogą łatwiej ją zapamiętać, co powoduje, że większe są szanse na to, że znajdą ją w przyszłości.

Jeśli poszukujesz interesujących informacji na omawiany temat, to pomoże Ci ta optymalna witryna (http://www.inoffice.pl/kariera/), na której odnajdziesz wiadomości, które Cię zaintrygują.

A zatem nazwa domeny powinna być maksymalnie krótka i łatwo kojarzona. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na bilbordzie czy w katalogu, wejdzie na nią po zalogowaniu się do sieci. Istotne jest też, aby w domenie nie stosować niepotrzebnych cyfr oraz używania obok siebie tych samych liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Giełdy domen

Czasem idealna domena dla określonej firmy jest już wykupiona. Ale to nic straconego. Są bowiem giełdy domen, gdzie odbywają się licytacje najbardziej atrakcyjnych adresów stron internetowych. W takim miejscu można się szybko zorientować, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny najlepszych dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych.