PIT 38 – kiedy powinniśmy go wysłać do US?

W współczesnych czasach odnalezienie atrakcyjnych metod otrzymania przez nas dodatkowych środków pieniężnych stało się koniecznością. Żyjemy bowiem w względnie niepewnych czasach, w następstwie tego też wynalezienie odpowiedniego źródła finansowania własnych działań jest czymś dogłębnie usprawiedliwionym.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z takich sposobów, który na pewno cieszy się dużą renomą są transakcje giełdowe. W rzeczy samej, na samym początku żąda to od nas pewnych nakładów na edukację, pomimo tego nadchodzące sukcesy skarbowe po wielokroć są warte własnej ceny.

Dla wielu z nas stanowi to idealne źródło uzyskania nadzwyczajnych przychodów. Niemniej natomiast, nasze państwo niesłychanie drastycznie traktuje osiąganie przez nas zysków właśnie w ten sposób. Każdy człowiek, który odnosi zyski z tytułu zbycia prawnych papierów wartościowych lub udziałów w spółkach musi się z nich stosownie, ale i jednocześnie poprawnie rozliczyć. Jak w takim razie powinniśmy właściwie podejść do tego zagadnienia, by nie sporządzić sobie specjalnych trudów?

Zadanie to może wydawać się dla pewnej części z nas wyjątkowo zagadkowe, niemniej jednak są to tylko pozory. Wystarczy jedynie zrozumieć pewien stały i utarty schemat, a w przyszłości uskutecznienie tego typu rozliczeń nie sprawi nam wiele kłopotu. Newralgicznym zeznaniem finansowym, który musi zostać w tym przypadku przez nas wykonane to zaświadczenie Pit 38 (tu znajdziesz zeznanie roczne PIT-38). Każdy podatnik, który w poprzednim roku pozbył się papierów wartościowych lub też zdobył duże dochody pieniężne z tytułu rozlicznych instrumentów bankowych czy maklerskich musi koniecznie go uzupełnić. W tym miejscu wskazane jest podobnie podkreślić, że obowiązek jest na nas nakładany odpowiednio do daty, w której doszło do jasnego i odpłatnego pozbycia się przez nas papierów wartościowych. Istotną pomoc w tym miejscu może bez wątpliwości przedstawić nam nasze biuro maklerskie pod wymogiem, że wszelkie dokonane transakcje były realizowane za jego uprawnieniem.

W przeciwnym przypadku musimy koniecznie w pojedynkę uzupełnić to charakterystyczne zeznanie podatkowe. Każdy z małżonków jest zobowiązany uzupełnić je rozdzielnie.