Hipoterapia może dawać spore efekty

Jeszcze jakiś okres temu wystarczyło, że była przygotowana impreza, na której dało się właściwie zjeść i wypić, a już podwładni i właściciele okazywali się zadowoleni z takiej integracji.

Teraz mimo wszystko wszyscy pragną czegoś więcej, chcą się zmierzyć w różnorakich zabawach, przez to na imprezy firmowe integracyjne wyszukiwane są tereny, gdzie możemy jeździć konno, albo wspinać się na ściankach, albo zatrudniane są specjalne firmy, które planują przeróżne zadania polegające na pracy zespołowej. Tego typu imprezy pozwalają rzeczywiście odpowiednio się poznać, dowiedzieć się, jak kto poradzi sobie w trudnej sytuacji, a to wszystko powoduje, że wspomnienia z takiej zabawy są ciekawsze, a integracja między pracownikami pełniejsza.

Hipoterapia ma szansę zdziałać wiele – więcej na stronie stajniaiskra.plre od małego walczą z różnymi trudnymi schorzeniami niszczącymi ich sprawność fizyczną, a często także psychiczną. By mogły się one prawidłowo rozwijać potrzebują dodatkowej stymulacji, która będzie silniejsza i mocniej zróżnicowana niż w przypadku dzieci zdrowych.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com

Przez to coraz częściej dostrzegana jest hipoterapia, a więc praca z tymi dziećmi przy zastosowaniu koni. Mają szansę one je głaskać, przytulać się do nich, jeździć na nich, a to wszystko pobudza ich umysł i ciało do większego działania, do znaczniejszego wysiłku. Przeważnie dzięki takiej terapii dzieci stają się mocniej otwarte i rozpoczynają reagować na bodźce, które jeszcze do niedawna mijały niedostrzegane. Wystarczy poczytać o możliwościach jakie daje zastosowanie koni w pracy z dziećmi chorymi, a sami będziemy zaskoczeni, jak niesamowite efekty się tu pojawiają.

Trzeba dopasować wszystko do swoich wymagań

Nie ma znaczenia, czy próbujemy zorganizować imprezę firmową, czy pragniemy by chore dziecko dostało niesamowitą stymulację własnego ciała oraz umysłu. Wszystko jest do zrobienia jeśli tylko się pragnie oraz jeżeli popatrzymy do kogo musimy się udać, by móc wprowadzić swoje pomysły w ruch. Czasami nawet mamy szansę skorzystać z pomocy firmy, która organizowaniem takich wydarzeń zajmuje się na co dzień.