Którego dostawcę gazu wybierasz? Sprawdź, czy nie przepłacasz na rachunku!

Zazwyczaj nie przykładamy większej wagi do tego, jakiego dostawcę gazu czy energii mamy, po prostu płacąc rachunki bez większych refleksji. W większości przypadków okazuje się jednak, że zazwyczaj przez zastosowanie kilku prostych sztuczek możemy płacić znacznie mniej – prawdopodobnie w skali miesiąca nie będzie to zbyt dużo, jednak jeśli pomyślisz o tym, że przecież rachunki za gaz lub prąd płacisz praktycznie przez całe swe życie, wówczas bez wątpliwości szybko przekonasz się, że dobrze zainteresować się głębiej tym tematem.

Certyfikat

Autor: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Źródło: http://www.flickr.com
co powinieneś wiedzieć?
Porównaj oferty
Na początek zobacz, z usług którego dostawcy energii korzystasz, a później poszukaj na jego temat wiadomości w sieci. Może okazać się wtedy, że gaz, za który płacisz, jest jednym z najdroższych na rynku. W sieci jest mnóstwo stron Internetowych, na których zamieszczane są różnego rodzaju zestawienia oraz porównania cen gazu w konkretnych przedsiębiorstwach, jeśli zatem poświęcisz na to kilka chwil, bez wątpienia zaraz zorientujesz się, jak wypadają ceny Twojego dostawcy na tle poszczególnych firm. Jeśli będziesz chcieć uzyskać nieco więcej informacji na temat konkretnych dostawców gazu, wtedy możesz porozmawiać ze swymi znajomymi – sprawdźcie, kto z was płaci mniejsze rachunki za dostawy gazu, a szybko zorientujecie się, czy warto zmienić swego dostawcę.
Zmiana dostawcy
spółka obrotu gazem

Źródło: pixabay.com
Jeśli zdecydujesz się na zamianę, wtedy oczywiście musisz na początku skontaktować się z innymi firmami i negocjować z nimi warunki.

Zwykle każda spółka obrotu gazem ma swoje liczniki, więc niezbędne będzie przerobienie instalacji w Twoim mieszkaniu – jeżeli zdecydujesz się na zamianę, wówczas powinieneś negocjować, aby nowa firma zamontowała w Twoim mieszkaniu nowe liczniki bez żadnych dodatkowych kosztów z Twojej strony.