Wysyłka przesyłek za granicę – wybierać kuriera lub tradycyjnego operatora pocztowego?

Każdego dnia po Polsce krążą tysiące przesyłek. Część z nich jeździ z jednego końca Polski na drugi, inne tylko do sąsiedniej miejscowości, zaś pozostałe aż do innych państw. Ty oczywiście także nie raz wysyłałeś jakieś paczki i zastanawiałeś się wtedy, czy wybrać klasycznego operatora pocztowego czy zdecydować się na korzystanie z usług kuriera.

Co w wypadku przesyłek krajowych?
tani kurier

Autor: Luke Lawreszuk
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o paczki krajowe, praktycznie podstawowym kryterium jest to, jak bardzo zależy Ci na czasie. Zwykle przesyłki kurierskie są dostarczane do adresata już następnego dnia po ich nadaniu – i to na terenie właściwie całej Polski, docierając nawet do najmniejszych miejscowości.https://domwina.pl/pol_m_oferta_kolor-typ-wina_biale-156.html wina białe półsłodkieZ drugiej jednak strony paczki kurierskie są zwykle o wiele droższe niż wysłanie klasycznej paczki lub listu. Dlatego też nadawanie przesyłek kurierskich nadal nie jest w naszym kraju tak bardzo popularne – korzystamy z nich zazwyczaj wtedy, kiedy chcemy mieć gwarancję, że paczka zostanie doręczona prosto do rąk adresata oraz że zostanie dostarczona w bardzo szybkim czasie. Jednocześnie nie jest tak, iż tego typu przesyłki są bardzo drogie – jeśli uda Ci się znaleźć jakieś promocje, można śmiało liczyć na tanie przesyłki kurierskie.
Dla przesyłek zagranicznych wyłącznie kurier! –
W wypadku przesyłek zagranicznych zwykle nie mamy żadnych wątpliwości i zwykle wybieramy przesyłki kurierskie – tradycyjny operator pocztowy zazwyczaj nie radzi sobie zupełnie z doręczaniem przesyłek w sensownym czasie. Równocześnie w takich wypadkach koszty wysłania przesyłki za granicę są właściwie takie same, a często nawet niższe niż w wypadku skorzystania z usług tradycyjnego operatora pocztowego. Tanie przesyłki kurierskie zwykle docierają w wybrane miejsce za granicą nawet w parę dni – a w wypadku bardziej popularnych państw nawet kolejnego dnia! W takich przypadkach korzystanie z usług kuriera jest praktycznie jedyną opcją jeśli nie chcemy bardzo się denerwować czy i w jakim miejscu znajduje się Twoja paczka. Przesyłki kurierskie to w obecnych czasach praktycznie jedyna sensowna możliwość wysłania czegoś za granicę – zwłaszcza w wypadku, kiedy chcemy przesłać przykładowo jedzenie, a przecież często właśnie tego typu paczki są wysyłane do naszych rodzin za granicą.

Jeśli chcesz korzystać z usług kuriera, a myślisz, że są one zbyt kosztowne, poszukaj w sieci. Niejednokrotnie brokerzy usług kurierów oferują naprawdę fajne obniżki, a równocześnie rabaty dla stałych klientów – wówczas niewątpliwie nie będziesz chciał wracać do tradycyjnego operatora pocztowego.