Czemu żurawie są tak często używane na wielu placach budów, opis ich najważniejszych rodzajów.

W dzisiejszych czasach nad większością dużych budów będzie zapewne widniał co najmniej jeden żuraw o wysokości kilkudziesięciu metrów. Na placach budowy zaczęły się one pojawiać niezbyt dawno, jednak od tej chwili kariera ich przebiega błyskawicznie. Żurawie są aktualnie niezastąpionym sprzętem, który znacznie ułatwia codzienną pracę na budowie, ale także umożliwiającym realizację wielu ciężkich do tej pory czynności. Przede wszystkim ogromnym plusem jest to, że potrafią one transportować różne materiały i przedmioty na daną wysokość. Przed ich rozpowszechnieniem wszystko trzeba było wnosić w sposób ręczny albo wykorzystywać jakieś niewielkie windy.

Dzięki żurawiom operacje tego typu trwają dużo szybciej, a co najistotniejsze, nie muszą niepotrzebnie angażować załogi, jaka przez ten czas zająć się może inną pracą. Warto także wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa.

Aby znaleźć zbliżone informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz tam niesamowicie fascynujące dane, które zapadną Ci w pamięć.

Wielu osobom się wydaje, że z powodu konstrukcji wypadki z udziałem żurawi będą się często zdarzać, lecz jest zupełnie inaczej, transport za pomocą tych maszyn jest dużo bardziej bezpieczny niż wnoszenie materiału przez pracowników.

dom - odbitka

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
dom - odbitka

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

Żurawie podzielić można na dwie podstawowe odmiany, to znaczy ruchome oraz stacjonarne, jakie można przewozić w dowolne miejsce – Jak się okazuje, w branży budowlanej znacznie popularniejszy jest żurawie wynajem a nie kupowanie ich na stałe. Wiąże się to między innymi z tym, że żurawi się nie potrzebuje przez cały czas trwania inwestycji, a tylko w jej pewnych fragmentach. Z tego też powodu firmy, które nie mają kilku czy kilkunastu prowadzonych na raz inwestycji musiałyby gdzieś ten żuraw żurawie potain trzymać, a i tak przez długi czas byłby on niewykorzystany. Za to żurawie wieżowe wynajem będzie dawać ten komfort, że urządzenie pożyczane jest tylko na czas, w którym będzie potrzebne, i tylko za to będzie się także płacić.

W branży działa wiele firm, specjalizujących się w takim wynajmie, dając swoim klientom kompleksową obsługę . Nawet z tym, że jeśli będzie potrzeba, to wraz z żurawiem będzie można również wynająć jego operatora.