Informacje odnośnie usługi niszczenia dokumentów poufnych

Coraz więcej firm, mających poufne, niedostępne dla osób nieupoważnionych dane po pewnym okresie decydują się na zniszczenie ich, lecz nie posiadają one właściwych kompetencji oraz doświadczenia na tego typu ruchy, toteż kierują się do odpowiednich grup, oferujących podobne usługi.

sale

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to równocześnie pewność całkowITej poufności oraz zachowania informacji tylko pośród upoważnionych osób.
Wśród usług wymienia się także niszczenie dokumentów Destroy – (archiwizacja wrocław) dokumentów, co zazwyczaj polega na wkładaniu ich do dostarczonych pudeł o pojemności od 50 aż do sześciuset litrów, a następnie – za sprawą wcześniejszych ustaleń ws. współpracy – są one zabierane jednorazowo lub cyklicznie oraz niszczone w zaawansowanych technologicznie samochodach ciężarowych, które jednocześnie posiadają nawigację GPS. Degradacja ma miejsce przy opiece doświadczonego personelu, jak również chronionych i całkowicie tajnych lokalizacjach. W razie konieczności, firmy zlecające mają możliwość ubezpieczenia aż do kilkudziesięciu milionów złotych danego zlecenia, by w razie wycieku ochronić własną markę. Każdy pracownik personelu jest zobowiązany do zachowania tajemnicy oraz informacji zawartych w pudłach. Co ważne – chronione jest równocześnie środowisko, ponieważ zniszczone dokumenty są ponownie przetwarzane – tutaj.
Istnieje także niszczenie – link – dysków twardych, których utylizacja ma miejsce w sposób porównywalny do dokumentów – zerknij na info o niszczeniu dokumentów.

Wszystko odbywa się w sposób tajny, a dyski twarde oraz inne nośniki informacji nie zostają odtwarzane, lecz natychmiastowo niszczone, bez opcji ujawnienia wiadomości znajdujących się na nich. Wszystkie firmy zajmujące się podobną usługą posiadają licencje transportowe, a nawet zezwolenie na gospodarowanie odpadami.