Dlaczego edukacja językowa najmłodszych jest tak istotna? W jakiej sytuacji dziecko najbardziej przyswaja język obcy? Kiedy warto zacząć je nauczać?

Ze względu na program edukacyjny w naszym kraju, dzieci uczą się języków obcych jak idą do podstawówki, jednak wielu rodziców zapobiegawczo wysyła swoje maluchy we wcześniejszym czasie na lekcje języka angielskiego. Już w okresie przedszkolnym.

prawnik na sali sądowej

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
To najlepszy wiek na naukę obcych języków, bo im młodsze dziecko, tym bardziej bezproblemowo jest mu opanować dodatkowy język.
Nauka we wczesnych latach to wykształcenie najbardziej dobrego akcentu. Dzieci, które obcują z językami od wczesnych lat mają szansę zaznajomić się z całym spektrum różnych akcentów, przez co ich własny nie jest dziwaczny i dosyć sztywny. Tworzy to określoną elastyczność językową, która bierze się z bardziej znacznej wrażliwości słuchowej. Określone badania ukazują, iż w miarę upływu lat coraz ciężej nauczyć się języka obcego z odpowiednim akcentem.

Czy powyższa notka wzbudziła Twoją ciekawość? Jeśli tak, to zobacz ten niesamowicie wyczerpujący tekst. On bez wątpienia także jest warty przeczytania.

Co więcej, najmłodsi uwielbiają uczenie się, i to nieważne o czym mówimy. Z większą lub mniejszą aktywnością wykonują nowe czynności i rewelacyjnie się przy tym bawią.

Dzieci mają możliwość ekspozycji na język obcy – (tłumacz języka ukraińskiego) z wielu różnych źródeł, jak rodzice, nauczyciele czy rodzina. Jak jeszcze rodzice i nauczyciele współpracują ze sobą w obszarze nauki języka obcego u dzieci, to wtedy dzieci zyskują najlepsze realne warunki do rozwoju. U najmłodszych dzieci nie ma też kłopotu, który występuje u dorosłych i młodzieży, a mianowicie motywacja jest bardziej znaczna, więc i ostateczne rezultaty są bardziej zadowalające. Nie znaczy to jednakże, że jak mamy starsze dziecko, jakie nie zna języka obcego, to nie warto je zacząć uczyć. Nauka jest dobra w każdym okresie życia. Niezwykle interesująca jest teoria Malcolma Gladwella, iż przeciętny człowiek wymaga dziesięciu tysięcy godzin, aby być w stanie wykonywać mistrzowsko dane zadanie.
Ta liczba wydaje się bardzo duża, lecz rozłożona na kilka lat nie prezentuje się już tak źle.

Oczywiście, żeby dobrze opanować język potrzeba samozaparcia, konsekwencji, lecz również dobrej szkoły językowej, a jak angielski dla dzieci Pruszków Pi-School jest bardzo dobrym do tego miejscem, bo znajduje się tam bardzo dużo profesjonalnych szkół językowych, które nastawione są na edukację najmłodszych. Musimy więc o tym pomyśleć i planować edukację jak najlepiej. To przyniesie najlepsze wyniki.