Jak uciec przed licznymi oszustami kupując auto z drugiej ręki

Jesteśmy w pełni świadomi tego, iż dilerzy samochodowi posługują się wieloma brudnymi sztuczkami, aby z jak największym zyskiem pozbyć się towaru.

Dlatego też niezwykle często prezentują oferowany pojazd w lepszym świetle niż jest w rzeczywistości. Rozważając zakup z drugiej ręki, wystrzegajmy się oszustów. Pamiętajmy, że nie należy sądzić po pozorach.

Któż z nas nie marzy o własnych czterech kółkach? Jednakże, przeważnie nasz pierwszy pojazd nie wyjeżdża wprost ze sklepu, ale z rynku samochodów używanych.

Masz chęć poznać inne równie pomocne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj piła formatowa, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Jeśli planujemy kupno pojazdu, nie zapominajmy o podstawowej zasadzie – diagnoza nowego auta jest konieczna. Istnieje mnóstwo przypadków, gdy poprzedni właściciele podkręcają silnik, tają faktyczną kondycję zawieszenia, hamulców, biegów, jak również fałszują sprawność poduszek powietrznych. Jedyną możliwością uchronienia się przed oszustwem, a także oszczędzenie sobie nerwów jest sprawdzanie auta przed kupnem – . Doświadczony oraz godny zaufania fachowiec od samochodów może się w tego typu sytuacji stać naszym najbardziej wartościowym sprzymierzeńcem. Nie warto ponosić ryzyko i kupować bez weryfikacji, szczególnie, jeżeli jesteśmy tylko kierowcami, a nie znawcami mechaniki samochodowej. Niespodziewane koszty, na jakie możemy być narażeni przez swoją bezmyślność oraz pośpiech, mogą zrujnować nasz budżet. W związku z tym, diagnoza nowego auta przed kupnem na pewno wypadłaby korzystniej – .

drogeria

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
Nowy nabytek na czterech kołach powinien nas radować, a nie spędzać sen z powiek. Wiele zatuszowanych wad można ustalić.

Nawet jeśli nie dyskwalifikują one kupna samochodu, mogą istotnie obniżyć jego koszt. Wydawajmy swoje pieniądze z głową. Zapłaćmy za auto jego faktyczną, uczciwą cenę.