Najlepszy prezent dla szefa – co najlepiej wybrać, żeby nie było przy tym żadnej wpadki

W wielu firmach pracownicy stają przed decyzją, co kupić swojemu szefowi. Niestety nie jest to łatwa sprawa, zwłaszcza jeśli się nie zna dobrze gustów i upodobań danej osoby.

Dla kogoś bliskiego albo dobrego znajomego kupić można coś praktycznego lub (kliknij tutaj) żartobliwego. Jeśli z szefem dobrze się żyje, można wręcz powiedzieć na przyjacielskiej stopie, to taki rodzaj prezentu można również zaryzykować. Jednak dość często się zdarza, że szef jest na duży dystans z resztą załogi, i w takich przypadkach wybór może być

wejdź po więcej

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com

znacznie trudniejszy. Powinno się wówczas postawić na jak największą neutralność – tym sposobem można będzie uniknąć dylematów, czy spodoba się odcień lub (http://www.poradnik.wfirma.pl/-wzor-umowa-zlecenie-z-omowieniem) czy rzecz będzie miała odpowiedni rozmiar. Zakup prezentu neutralnego sprawi, że prezent taki nawet jeżeli się nie bardzo spodoba, to jednak nadal można go będzie wykorzystać. Jednak jeżeli da się coś, co absolutnie nie będzie pasowało do preferencji danego szefa, to wówczas taki upominek stać się może dużym rozczarowaniem.

Kupując prezenty dla szefa warto skorzystać z propozycji internetowych sklepów, których coraz większa ilość oferuje najróżniejsze prezenty. Część z nich proponuje profesjonalne wsparcie w dobieraniu takich prezentów – po podaniu kilku informacji o swoim przełożonym pracownicy sklepu przedstawiają parę opcji, i z reguły klienci coś z tego koniec końców wybierają. Można również samemu wyruszyć na poszukiwania, lecz wówczas powinno się trzymać paru zasad, żeby nie popełnić gafy. Bardzo popularnymi odmianami upominków są różnego rodzaju papiernicze i biurowe artykuły.

Rzecz jasna mowa jest tu o towarach luksusowych, z najwyższej półki, bo w końcu innych raczej przełożonemu nie wypada wręczać. Z pewnością markowe pióro albo solidna aktówka ze skóry będą na miejscu, można także pomyśleć o jakimś oryginalnym gadżecie do postawienia na stole. Jeśli szef pali papierosy, to ekskluzywna zapalniczka czy też pudełko markowych cygar spełnią swoje zadanie, a wielbicielowi dobrych trunków butelka whisky lub koniaku także z pewnością może sprawić dużą przyjemność.