Charakterystyka sprzedaży prowadzonej online

Sieć WWW daje ogromne możliwości dla dużej liczby mało znanych sklepów. Dzięki bezproblemowemu dostępowi do sieci można zakładać sklepy, które ze względu na niski poziom sprzedaży miałyby problemy z utrzymaniem się, gdyby nie istniały w wirtualnej rzeczywistości.

Dla odbiorcy, rynek cyfrowy daje możliwości zakupu towarów z całej Ziemi, a więc w dużej mierze tych nieosiągalnych w kraju. Właściciele sklepów również mogą na tym skorzystać, jeśli tylko przygotują angielską wersję językową sklepu internetowego, jak również ustanowią cennik opłat za wysyłkę z innego kraju. W internecie można napotkać już zarówno sklepy rzemieślnicze, lombardy, outlety, galerie sztuki jak i zamówić rozmaite usługi.

Oferta internetowa

Komputer

Autor: CTEP AmeriCorps
Źródło: http://www.flickr.com

Oferta sklepów on-line w najszerszym ujęciu jest bardzo interesująca. Aktualnie na terenie kraju działa więcej niż 10 000 sklepów internetowych, ta liczba nieustannie rośnie. Nie można konkretnie stwierdzić jaka dziedzina jest najczęściej reprezentowana w internecie, ale bezdyskusyjnie jest tam bardzo dużo sklepów elektronicznych, jak chociażby pozytywnie opiniowany przez duża liczbę użytkowników Ponadto można tu znaleźć sporo księgarni, sklepów z telefonami komórkowymi i dużo innych. Niesłabnącą popularnością cieszą się sklepy które oferują towar wprost od producenta, czyli tzw. outlety. Zyskały one popularność dzięki branży odzieżowej, w której takie sklepy są popularne w gronie klientów szukających oryginalnych rzeczy zaprojektowanych przez lokalnych projektantów. Przykładem outletu internetowego, trudniącego się w największym stopniu sprzedażą elektroniki i AGD jest O wspomnianych wyżej sklepach można przeczytać przykładowo na tej stronie: opinie.

Praca na komputerze

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ofert w jednym miejscu
W sklepach internetowych często można spotkać zróżnicowaną ofertę – dosyć nagminnie spotyka się sklepy mające w ofercie zarówno armaturę sanitarną, jak i elektronikę. W ten sposób klienci robiący zakupy nie muszą szukać kilku sklepów, płacą również wyłącznie jedną opłatę za wysyłkę. Jednym z bardziej znanych sklepów prowadzących tego typu sprzedaż jest który cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Kolejnym przykładem oferty przeznaczonej dla dużej liczby klientów są sklepy internetowe, które prowadzą sprzedaż hurtową i detaliczną równocześnie. Korzyścią z robienia zakupów w takim sklepie jest zwyczajowo niższy koszt transportu, wykonalny dzięki dużej sieci dystrybucyjnej. Korzystnym przykładem sklepu z ofertą tego rodzaju jest sklep oferujący opał – Ciekawe informacje o wymienionych sklepach można znaleźć w tym miejscu: opinie o sklepie