Przeziębienie – które medykamenty wziąć, by szybko uporać się z chorobą?

Czas jesieni i zimy to pora, gdy łatwo jest złapać przeziębienie. Wychodzimy z cieplutkiego domu, a na dworze czekają na nas deszcz, wiatr, śnieg i mróz. Nic przyjemnego, zwłaszcza gdy ubierzemy się za cienko i bezustannie przechodzą nas nieprzyjemne dreszcze.

Lekarstwo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli z pośpiechu nie wrócimy się, by zmienić ciuchy na grubsze, ekspresowo możemy nabawić się kataru czy bólu gardła, co przymusi nas do zakupienia lekarstw, ponieważ nie na każdego działają domowe sposoby. Co w związku z tym może pomóc nam pokonać chorobę?

Na pewno są to lekarstwa, które obniżają gorączkę. Gorączka nadzwyczaj często jest z nami w pierwszym stadium przeziębienia, osłabiając nasz organizm. W żadnym wypadku nie wolno brać kilku dawek leków, bowiem przez takie działania prowadzimy jedynie do ryzykowanych uszkodzeń przewodu pokarmowego. Należy odczekać czas zalecony na ulotce, a dopiero później przyjąć kolejną dawkę. W międzyczasie warto jest pójść do łóżka, aby pomóc sobie stosując chłodne okłady. Jeżeli nie mamy gorączki, ale zamęcza nas katar, przydadzą się tabletki albo krople udrażniające nozdrza. Można ich używać maksymalnie przez tydzień, aby nie uszkodzić delikatnej śluzówki nosa. W nieznośnym kaszlu zaś

Tabletki

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

pomogą nam syropy. Są 2 typy kaszlu – kaszel suchy oraz kaszel mokry. W aptece można dostać syropy, które powstrzymują kasłanie, albo ułatwiają pozbywanie się wydzieliny. Nie powinniśmy dopuszczać do tego, by zalegała w oskrzelach, gdyż jest to najlepsze środowisko do rozwoju bakterii. Nie można też zapomnieć o lekarstwach przeciwbólowych, albowiem wielu ludzi w czasie przeziębienia czuje bóle mięśni oraz stawów.

Jeśli czosnek, miód i ciepłe mleko nie pozwalają ci wyjść z zaziębienia, udaj się do apteki albo do lekarza, który zapisze ci właściwe leki. Im szybciej wdrożysz leczenie, tym szybciej powrócisz do pełni sił. Warto też wziąć coś na odporność, aby ponownie nie martwić się chorymi zatokami bądź chrypką, jakie mogą znacząco uprzykrzyć normalne funkcjonowanie i sprawić, iż jedyne, co chcemy zrobić, to zostać w domu pod cieplutką pierzyną. O wiele lepiej jest wypocząć z kieliszkiem wina w ręku, niż z termometrem w ustach, zatem dbajmy o siebie, by szerokim łukiem ominąć wszystkie dolegliwości.